Czy zawód elektryka to praca z perspektywami?

Czy zawód elektryka to praca z perspektywami?

Jeżeli wykonywana przez nas praca mogłaby zyskać na poszerzeniu spektrum posiadanych umiejętności, na każdym etapie zawodowym warto zastanowić się nad opcjami zdobycia dodatkowych kwalifikacji. W firmach związanych z budownictwem szczególnie przydatne może się okazać stanowisko etatowego elektryka. Czy nauka w tym kierunku przyniesie korzyść i czego można się po niej spodziewać?

Elektryka – czy praca w tej dziedzinie przynosi zyski?

Nie każdy specjalista uprawniony do prac powiązanych z prądem elektrycznym posiada wykształcenie takiego samego kalibru. Co za tym idzie, również zarobki dostępne w tym zawodzie notują stosunkowo dużą rozpiętość. Najniższe kwoty, które otrzymują na ogół elektrycy zajmujący się prostymi instalacjami czy naprawami urządzeń, mogą sytuować się niestety nawet na poziomie średniej krajowej.

Nie jest to jednak w żadnym razie powszechna sytuacja – w większości przypadków elektrycy zarabiają o wiele więcej. I nie chodzi tu wyłącznie o osoby z wykształcenie inżynierskim, ale jak najbardziej także o praktyków zawodu, którzy ukończyli kurs na elektryka, a następnie postarali się o odpowiednie uprawnienia. Zarobki danej osoby będą zależały od wielu dodatkowych czynników poza wykształceniem.

Kurs elektryka to dopiero początek – równie istotne jest to, czy dany elektryk zamierza pracować na etacie na budowie lub w innym zakładzie pracy (i na jakim stanowisku), czy też otworzy własną działalność. W tym ostatnim wypadku możliwości finansowe firmy będą zależały w dużym stopniu od odpowiedniej promocji i reklamy, zwłaszcza w miastach, gdzie pojawia się spora konkurencja zawodowa.

Droga do zawodu – kurs elektryka i inne możliwości

Decydując się na zostanie technikiem elektrykiem na początku kariery zawodowej, rozsądnie będzie spróbować swoich sił w toku programu organizowanego przez szkołę zawodową lub technikum. Jednak osoby dorosłe, które przepracowały już wiele lat w wybranych przez siebie dziedzinach, najczęściej nie mają czasu ani cierpliwości do udziału w kształceniu w trybie dziennym.

W tej sytuacji najlepszy może okazać się kurs na elektryka. Kursy takie oferowane są we wszystkich większych miastach polski zarówno przez specjalistyczne ośrodki szkoleniowe, jak i prywatne szkoły kształcące ekspertów w wielu zawodach. Biorąc udział w kursie na elektryka, możemy spodziewać się dużej dawki wiedzy w skoncentrowanej, a zarazem łatwej do przyswojenia formie.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.