Dlaczego warto inwestować w ziemię?

Dlaczego warto inwestować w ziemię?

Warto mieć świadomość, że ziemia jest dobrem, które daje nie tylko właścicielowi, ale również jego rodzinie ogromne poczucie bezpieczeństwa. Grunty obecnie według zdecydowanej większości specjalistów to stabilny i zyskowny sposób na inwestowanie kapitału. Należy również zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się działki komercyjne pod wynajem. Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Stan prawny

Warto wiedzieć, że bardzo często stan prawny jest również nazywany statusem prawnym działki. Jest to bowiem jej kwalifikacja w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Należy zdawać sobie sprawę, że informacja ta jest niezwykle istotna, ponieważ ujawnia praktycznie wszystkie możliwości danego gruntu.

Informuje także o ewentualnych problemach, które mogłyby wpłynąć na zablokowanie potencjalnych zysków. Osoby, które planują inwestować w działki komercyjne pod wynajem muszą bardzo dokładnie się zorientować czy istnieje szansa przekształcenia danego gruntu albo jego rozdzielenie na mniejsze działki.

Położenie

Należy mieć świadomość, ze zdecydowanie bardziej dochodowe i opłacalne będą działki, które są umiejscowione na obrzeżach większych miast. Dystans powinien wynosić od 10 do 15 kilometrów od centrum.

Drugą grupą działek jakie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę są działki położone w miastach satelitarnych, czyli działki w mniejszych miejscowościach znajdujące się od 30 do 40 kilometrów od dużej aglomeracji. Warto pamiętać, aby działki były dobrze skomunikowane z miastem. Do największych atutów takiego rozwiązania jest bardzo atrakcyjne położenie w plenerze.

Infrastruktura, media

Decydując się na zakup działki nie można zapomnieć o jej otoczeniu w postaci przestrzeni. Warto pamiętać, aby była ona właściwie zagospodarowana pod względem urbanistycznym. Bardzo istotna będzie odległość mediów od granicy danej działki.

Należy zdawać sobie sprawę, że im bliżej działki będą znajdowały się media, tym tańsze będzie ich późniejsze podłączenie. Chodzi tutaj przede wszystkim o instalację gazową czy kanalizację. Wszystkie wymienione zależności powodują, że dana inwestycja będzie bardzo atrakcyjna.

Gdzie i w co warto inwestować w Polsce?

Inwestycje w grunty zawsze będą świetnym rozwiązaniem na ulokowanie kapitału. W Polsce rekomendowany jest przez ekspertów zakup działek znajdujących się pod Łodzią.

Ponadto bardzo często niesłusznie inwestowanie w grunty znajdujące się w województwie mazowieckim uznaje się za najdroższe. Należy mieć świadomość, że działki umiejscowione pod stolicą Polski są tańsze niż na Dolnym Śląsku.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.