Ile kosztuje kampania na FB?

Ile kosztuje kampania na FB?

Z pewnością promowanie marki nie należy do najłatwiejszych zadań. Wszechobecna konkurencja oraz wysokie koszty prowadzenia działalności, powodują, że czasem po prostu brakuje funduszy na promocję z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, badania potwierdzają, iż zdecydowanie częściej klient sięga po markę, którą zwyczajnie znają. Nie ma zatem możliwości, aby całkowicie zrezygnować w działań marketingowych. Warto aby chociaż raz w roku w sieci pojawiła się nasza kampania reklamowa na fb czy w innym kanale komunikacji.

Jak promować markę w sieci?

W dzisiejszych czasach wiele firm funkcjonuje wyłącznie online – są to na przykład sklepy internetowe. Tutaj nie ma innej drogi jak promocja w sieci – na przykład poprzez kampanie na Facebooku czy pozycjonowanie strony Adwordsami. Firmy sprzedające swoje produkty stacjonarnie mogą dodatkowo promować się na przykład materiałami przy półce sklepowej, tzw. POS. Wiele osób zastanawia się na ile skuteczna jest taka internetowa kampania Facebook oferuje różne modele rozliczeń. Można ustawić promocję tzw. zasięgową, która ma na celu wyświetlenie materiału promocyjnego jak największej ilości odbiorców. Jeśli prowadzi się sklep, warto ustawić kampanię kierującą na kliki w dany baner. Wówczas wie się, ile osób weszło na stronę. Dobrze kontrolować na bieżąco jakie efekty przynosi dana kampania facebook umożliwia również sprzedaż przez jego platformę, co również może stać się elementem promocji.

Jakie są koszty kampanii reklamowej na Facebooku?

Żaden marketingowiec nie m pewności, które z jego działań przynoszą naprawdę realny skutek i przekładają się na sprzedaż. Dlatego właśnie niektórym ciężko jest się zdecydować, jaką kwotę powinno się przeznaczyć na taką promocję w sieci. Kampania reklamowa na FB może zostać ustawiona na dowolną kwotę. Można przeznaczyć na nią kilka złotych a może nawet kilkadziesiąt tysięcy. Warto przede wszystkim ustalić sobie, co poprzez taką kampanię na Facebooku chcemy osiągnąć. Po ustaleniu tego, łatwiej będzie nam oszacować jakie kwoty przeznaczyć na kampanie na Facebooku. To narzędzie promocji jest całkiem dobrze mierzalne. Po zakończeniu promocji otrzymujemy pełen raport tego co osiągnęliśmy. W trakcie kampanii można kontrolować jej przebieg i w razie czego zmienić strategię promocji. Jeśli nie będzie nam odpowiadać na przykład forma zasięgowa, większą kwotę można przeznaczyć później na inną formę rozliczenia, na przykład na Cost Per Click.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.