Jak inwestować w działki komercyjne?

Jak inwestować w działki komercyjne?

Najbardziej popularną metodą inwestowania w nieruchomości jest kupowanie, a później wynajem mieszkań osobom prywatnym. Rynek lokali komercyjnych jest często pomijany, a to błąd, gdyż to bardzo opłacalna i dochodowa metoda inwestycji. Zatem jak inwestować w działki komercyjne, by na tym zarobić? Sprawdźmy to!

Kup odpowiednią działkę bądź lokal

Istnieje tu kilka możliwości. Po pierwsze, można kupić lokal, który ma już najemcę. To bardzo bezpieczna opcja, gdyż daje gwarancję dochodów. Minusem jest to, że koszt początkowy takiej nieruchomości może być wyższy. Drugą możliwością, na którą decyduje się większość inwestorów to zakup działki bądź lokalu, który trzeba samodzielnie dostosować do użytkowania komercyjnego. Z jednej strony będzie to dużo tańsze rozwiązanie na samym początku. Jednak konieczność wybudowania lokali, gdy posiadamy działki komercyjne, bądź dostosowania ich, gdy kupujemy np. stare podniszczone budynki, może wymagać sporej inwestycji finansowej. Dochody będą też odroczone w czasie, poczekamy na nie nieco dłużej.

Kupując lokal, który chcemy dostosować pod użytkowanie komercyjne, koniecznie trzeba dogłębnie sprawdzić (jeszcze przed zakupem).

Sprawdź możliwości i ograniczenia lokalu

Kolejną rzeczą, którą najlepiej jest zrobić jeszcze przed zakupem działki komercyjnej , jest przeanalizowanie terenu, na jakim się ona znajduje. Należy sprawdzić, jaka potencjalna konkurencja znajduje się w jej otoczeniu. Dostosowanie lokalu pod restaurację w miejscu, gdzie obok znajduje się ich już około pięciu, może nie być najlepszym pomysłem.

Należy też zastanowić się, czy lokalizacja takiej działki będzie dobra pod wynajem komercyjny. Czy jest dobrze skomunikowana? Czy w okolicy znajdują się już inne, dobrze prosperujące lokale użytkowe? Jakie są ceny wynajmy w okolicy? Jeśli będziemy wiedzieć to wszystko, łatwiej nam będzie podjąć decyzję o zakupie działki.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.