Kwalifikacje zwiększające możliwości na rynku pracy

Kwalifikacje zwiększające możliwości na rynku pracy

Kiedy szukamy pracy, bardzo często możemy być pytani o różnego rodzaju dodatkowe uprawnienia, jakimi możemy się pochwalić. Wiele osób takich uprawnień nie ma w ogóle dlatego, jeśli już nawet znajduje pracę, to zasila szeregi najmniej wykwalifikowanej siły roboczej. Jeśli nie chcemy, aby tak się stało, powinniśmy zwrócić uwagę na dwie grupy uprawnień, które są najbardziej popularne, a jednocześnie pożądane przez potencjalnych pracodawców.

Uprawnienia na wózki widłowe

Niegdyś uprawnienia na wózki widłowe były niemal rarytasem. Szkoleń było niewiele, były dość drogie, a miejsc pracy (chociaż te były dobrze płatne) również nie było zbyt dużo. Obecnie niemal w każdym zakładzie pracy, centrum logistycznym, sklepie itp. wózki widłowe wykorzystuje się na co dzień do intensywnej pracy. Z tego też powodu, nawet na dość niskich stanowiskach, wymaga się tego, aby kandydat do pracy miał uprawnienia do prowadzenia wózków jezdniowych widłowych.

Gdzie można zrobić uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych?

Uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych możemy wykonać właściwie bardzo szybko. Szkół jest mnóstwo. Warto pamiętać należy o tym,że egzamin zdajemy przed egzaminatorem z Urzędu Dozoru Technicznego, a egzamin jest dość trudny. Jeśli już zdecydujemy się na dorobienie sobie takich uprawnień, powinniśmy się do kursu i egzaminu bardzo przyłożyć.

Uprawnienia G1 elektroenergetyczne

Uprawnienia g1 elektroenergetyczne w zakresie do 1 kV, również są bardzo pożądanym uprawnieniem. Wynika to głównie z tego, że sieci elektryczne, występujące powszechnie w naszej przestrzeni mieszkalnej oraz przemysłowej są to właśnie sieci do 1kV. Podobny zakres mocy wykorzystuje większość maszyn, jakie pracują w przemyśle czy wszelkiego rodzaju warsztatach. Mając SEP G1 uprawnienia elektryczne do 1kv, możemy również pokusić się o to, aby założyć własną firmę. Firma taka może planować i wykonywać instalacje elektryczne do 1kV.

Posiadanie dodatkowych kwalifikacji (takich jak SEP G1 uprawnienia elektryczne do 1kv) zawsze jest plusem dla nas. Idąc na jakąkolwiek rozmowę kwalifikacyjną, możemy czuć się pewniej, a co najważniejsze negocjować lepsze stawki. Wysokość wynagrodzenia idzie bowiem zawsze w parze z kwalifikacjami oraz tym, ile dla naszego pracodawcy warta jest nasza praca.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.