Przesyłki paletowe – najważniejsze informacje

Przesyłki paletowe – najważniejsze informacje

W każdej firmie nieraz zachodzi konieczność przesłania większej gabarytowo przesyłki. Pytanie jednak pojawia się dość zasadnicze, a mianowicie jak to zrobić tak, aby na pewno nie doszło do zniszczenia przesyłki ani żeby nie zapłacić za to bardzo dużo? Otóż idealnym wyjściem z sytuacji wydają się być przesyłki paletowe.

Przesyłka paletowa – definicja

Na początek należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czym w ogóle takie przesyłki paletowe są. Otóż są to ni mniej ni więcej jak właśnie przesyłki transportowane na szeroko rozumianej palecie – czy będzie to europaleta, skrzyniopaleta, półpaleta, paleta CP czy też nakładki paletowe albo palety na kontenery.

Co można przewieźć w ten sposób? Przede wszystkim bardzo podstawową rzeczą transportowaną na przesyłkach paletowych są meble, części wyposażenia biura, magazynowane produkty w większej ilości…

Zalety przesyłek paletowych

No dobrze, wiemy już, jak wygląda przesyłka paletowa, niemniej jednak po co w ogóle w ten sposób wysyłać cokolwiek? Otóż zalet takiej formy wysyłki jest naprawdę wiele. Przede wszystkim palety mogą unieść około 1000 kilogramów. Oznacza to, że można załadować na nie albo naprawdę wiele pakunków albo kilka bardzo ciężkich.

Drugą zaletą jest wygoda i bezpieczeństwo przewożonego towaru. W końcu tutaj możemy po prostu wyjąć daną paletę z towarem na niej z magazynu, zabezpieczyć i przewieźć na miejsce docelowe. Dzięki przesyłkom paletowym nie trzeba wszystkiego wypakowywać i układać ponownie.

Ponadto takie przesyłki paletowe zapewniają naprawdę nieporównywalnie wyższe bezpieczeństwo. Tu bowiem raz, że mamy stabilne, twarde podłoże, to dodatkowo jeszcze zabezpieczamy taką przesyłkę od boków. Co więcej przesyłki na paletach także doskonale sprawdzają się w przypadku przesyłek niestandardowych, wielkogabarytowych, elektroniki itp.

Wysyłka palety

Na koniec warto już tylko jeszcze powiedzieć, jak wygląda taka wysyłka palety. Otóż mówiąc dość ogólnie należy znaleźć odpowiednią firmę, która takie przesyłki realizuje. Co jest jeszcze bardzo istotne to fakt, że należy przesyłkę na palecie przygotować samodzielnie.

I tu niestety wiele osób nie bierze tego pod uwagę – jeśli nie ustalimy z daną firmą inaczej, to niestety my odpowiadamy za przygotowanie danej rzeczy do transportu. Warto uważać, czy firma nie ma jeszcze innych obostrzeń.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.