Zagrożenia związane z korzystaniem z AdSense

Zagrożenia związane z korzystaniem z AdSense

Program AdSense jest najłatwiejszą metodą zarobku na stronie internetowej. Niemniej jednak wiąże się z nią kilka zagrożeń, które musimy mieć na uwadze, jeśli zamierzamy korzystać z tego narzędzia. O czym warto pamiętać, jeśli zdecydujemy się na wyświetlanie reklam na stronie?

AdBlock wrogiem blogera!

Wiele internautów korzysta z AdBlocka, przez co reklamy nie wyświetlają się na ekranach ich komputerów i smartfonów. Jest to pewien problem dla właściciela strony internetowej, bo w ten sposób zwyczajnie tracimy pieniądze. Jedyne, co możemy zrobić w takiej sytuacji, to poprosić obserwatorów o wsparcie w postaci wyłączenia AdBlocka. Niestety nie możemy być pewni, że to zrobią.

Niewłaściwa reklama w niewłaściwym miejscu

Wyświetlanie reklam na stronie zależy tylko i wyłącznie od preferencji danego internauty. Kampanie dopasowują się do tego, jakie strony przeglądamy i gdzie robimy zakupy. Dlatego czasem bywa tak, że reklama zupełnie nie pasuje do tego, co prezentujemy na witrynie. Przykład z życia: reklamy google na mojej stronie były sprzeczne z tym, co na niej publikowałam. Dodałam recenzję produktu, w której wymieniałam jego wady i tłumaczyłam, dlaczego jest bublem i nie należy go kupować, a jeden z czytelników napisał mi, że zaraz obok była reklama dokładnie tej rzeczy. Jak widać, pojawia się tutaj ryzyko pewnej niekonsekwencji, na które trzeba uważać. Co więcej, mogą nam się wyświetlać kampanie, które zupełnie nie będą pasowały do tego, co publikujemy. To kolejne zjawisko, na które niewiele możemy zaradzić.

Zyski nie są wcale takie duże

Jest wiele metod zarabiania na stronie internetowej, które przynoszą dużo większe pieniądze, niż reklamy. Oczywiście tutaj wszystko zależy od liczby wyświetleń w miesiącu, ale nawet najpopularniejsze blogi nie byłyby w stanie utrzymać się tylko i wyłącznie z AdSense. Reklamy Google na mojej stronie traktuję tylko jako dodatek, a większość zysków mam z postów sponsorowanych, czy kampanii, które przeprowadzam. Oczywiście nadal warto współpracować z AdSense, ale należy pamiętać, że nie jest to milionowy biznes.

Podsumowując, wyświetlanie reklam na stronie to dobry pomysł na spieniężenie swojej pasji, mimo tego, że wiążą się z tym pewne zagrożenia. Jednak na większość z nich nie możemy nic poradzić, więc musimy nauczyć się z nimi żyć. Tak czy siak, warto!

Podziel się z innymi!

Comments are closed.