Deszczownica – fakty i mity, które warto na jej temat znać

Deszczownica – fakty i mity, które warto na jej temat znać

Wbrew pozorom, posiadanie deszczownicy w kabinie prysznicowej nie jest przejawem zbytku. Wręcz przeciwnie – jest to ciekawy i funkcjonalny dodatek, dzięki któremu korzystanie z niej jest dużo wygodniejsze, niż mogłoby się wydawać. Jakie zatem korzyści niesie ze sobą deszczownica i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Po co komu deszczownica?

Mówiąc wprost, deszczownica do kabiny to odmiana kabiny prysznicowej, która umieszczona może być zarówno w kabinie, w ścianie lub też na suficie. Jej zaletą jest dość szeroki, a co za tym idzie mało intensywny strumień wody. Dzięki temu ciało w trakcie kąpieli ogrzewa się dużo szybciej.

Co więcej, deszczownica zapewnia pewną oszczędność wody. Emitowany przez nią strumień nie jest tak intensywny, co pozwala zaoszczędzić na kosztach wody, ale też wydłużyć niewątpliwą przyjemność, jaką jest taka kąpiel.

Rodzaje deszczownic – podział krok po kroku

Najpopularniejszą odmianą deszczownicy do kabiny jest jej model podtynkowy, który – nawiasem mówiąc – wyróżnia się wysokim stopniem minimalizmu. W wariancie tym wszystkie elementy instalacyjne znajdują się pod warstwą tynku, co przedkłada się na estetykę tego projektu.

Alternatywą dla niej jest deszczownica natynkowa, w której wszystkie elementy funkcjonalne znajdują się „na wierzchu”. Dzięki temu, można je w miarę łatwo wymienić. Trzecią odmianą deszczownic jest model sufitowy, który montuje się na specjalnym, montowanym na suficie uchwycie.

Głowica a deszczownica

Decydując się na zakup określonego modelu deszczownicy, warto zwrócić uwagę również na kształt jej głowicy. Najczęściej ma się do czynienia z głowicami okrągłymi, kwadratowymi, romboidalnymi i prostokątnymi. Czasem taka głowica ma też kształt nieregularny. Jej rozmiar oscyluje najczęściej w granicach 20 – 30 cm średnicy.

Podsumowując, Deszczownica do kabiny to kompleksowe akcesorium, dzięki któremu kąpiel jest jeszcze przyjemniejsza i co ważne – bardziej opłacalna ekonomicznie. Jest to też gadżet, który zapewnia szybsze ogrzanie się ciała i może być instalowany na wiele różnych sposobów.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.