Jak dbać o prześcieradła z gumką?

Jak dbać o prześcieradła z gumką?

Lubimy prześcieradła z gumką za to, że możemy idealnie przymocować je do swojego materaca bądź podkładki i nie martwić się później o to, że w ciągu nocy i pod wpływem naszego wiercenia się materiał nagle się zsunie. Nie zapominajmy jednak o tym, by o te prześcieradła po prostu dbać. Regularne ich czyszczenie i prasowanie to absolutny must have.

Zwrócenie uwagi na zalecenia producenta

Każdy materiał może być prany w innej temperaturze i przy zastosowaniu innych środków. Koniecznie sprawdźmy więc, z jakiego tworzywa jest wykonane nasze prześcieradło z gumką, zapoznając się z jego wymaganiami na dołączonej do niego metce, która powinna być wszyta w materiał.

Zawsze stosujmy się jednak do zaleceń producenta i nie starajmy się być mądrzejsi. Jeżeli na metce widzimy jasną informację, że prześcieradło powinno być prane w temperaturze wynoszącej maksymalnie 30 stopni C, w żadnym wypadku nie wrzucajmy go do cieplejszej wody, gdyż ta czynność zakończy się zniszczeniem materiału.

Ogólne zasady prawidłowego prania

Na ogół do prania prześcieradeł z gumką zaleca się używać delikatnych środków piorących, które skutecznie radzą sobie z zanieczyszczeniami, ale jednocześnie są łagodne dla tkaniny. Darujmy więc sobie sięganie po agresywne detergenty. One mogą jedynie zniszczyć nasz materiał i to w taki sposób, że nie będzie się go dało naprawić.

Jeżeli mamy taką możliwość, po przeprowadzonym praniu wysuszmy prześcieradła z gumką w specjalnej suszarce bębnowej. Jeśli natomiast chcemy pozwolić im wyschnąć samodzielnie, w tym celu rozłóżmy je równomiernie na równej powierzchni, aby nie doprowadzić do ich nadmiernego zagniecenia.

Prasowanie prześcieradeł

Wiele osób totalnie rezygnuje z prasowania prześcieradeł, bo nie da się ukryć, że nie jest to czynność przyjemna, ale jednak na takiej wygładzonej powierzchni śpi się znacznie milej, więc warto ją sobie zapewnić. Wyprasowany materiał dużo lepiej się prezentuje, a to też dla wielu osób ma znaczenie.

Prześcieradła z gumką najłatwiej prasuje się na stojąco, przy użyciu specjalnych żelazek parowych. Nie trzeba wtedy męczyć się z odpowiednim ich rozłożeniem na niewielkiej powierzchni deski do prasowania. Mobilne żelazko parowe to naprawdę znakomita inwestycja.

Prześcieradła z gumką znajdziesz w ofercie Vege Home.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.