Jak sprawdzić materac do spania?

Jak sprawdzić materac do spania?

Nie istnieją materace do spania w stu procentach uniwersalne. Nie ma materaców idealnych dla wszystkich, bo też nie da się wrzucić wszystkich ludzi do jednego worka wraz z ich preferencjami czy indywidualnymi cechami ciała. Każdy może jednak znaleźć swój własny ideał. Być może w twoim przypadku okaże się nim materac wysokoelastyczny.

Jak testować materace?

Materace jak najbardziej możesz, a wręcz powinieneś testować. Lepsze i dbające o klienta sklepy na pewno ci na to pozwolą. Jeżeli jest inaczej, po prostu zrezygnuj z robienia zakupów w wybranym miejscu i udaj się do konkurencji, która da ci możliwość samodzielnego sprawdzenia różnych modeli materaców.

To normalne, że ten typ produktu potencjalny klient zechce dokładnie przetestować. Po znalezieniu np. nowoczesnych materaców wysokoelastycznych powinieneś się na nich położyć i w ten sposób ocenić, czy są one dla ciebie odpowiednio wygodne. Sprawdzaj przede wszystkim różne warianty związane z twardością powierzchni. Od razu możesz jednak odrzucić materace typowo miękkie, które ogólnie rzecz biorąc są raczej niezdrowe.

Prosty trik na przetestowanie materaca

Możesz też wykonać mały i szybki test tzw. “płaskiej ręki”. W tym celu ułóż się najpierw na materacu w pozycji leżącej, czyli połóż się normalnie na plecach. Teraz spróbuj wsunąć jedną dłoń między swoje ciało a utworzoną przestrzeń do spania. Jeżeli dostrzegasz, że występuje tutaj spora luka, najprawdopodobniej oznacza to, że wybrałeś dla siebie nadmiernie twardy materac.

Zmień teraz ten twardy wariant na model o średnim poziomie twardości i raz jeszcze wykonaj test płaskiej ręki. Między twoimi plecami a powierzchnią materaca nie powinno być bowiem zbyt dużej przerwy.

Materac szyty na miarę

Niektórzy producenci i sklepy w ostatnim czasie wyszli na przeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów, dając im możliwość samodzielnego zaprojektowania całego materaca. Możesz go stworzyć dla siebie od podstaw, idealnie dopasowując go do swoich preferencji, masy ciała czy wzrostu.

Z tej opcji powinieneś skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy wybierasz piankowe materace wysokoelastyczne. Ustal dla nich samodzielnie grubość, poziom twardości czy nawet rozmiar. Koniec końców uzyskasz naprawdę perfekcyjny materac do spania.

Literówka w słowie kluczowym: “materace wykooelastyczne” zamieniłam na “materace wysokoelastyczne”.

Materace wykooelastyczne dostępne są w ofercie Vege Home.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.