Postaw na szafy do zabudowy wnętrz!

Postaw na szafy do zabudowy wnętrz!

Zabudowa wnęki to coraz częstsze rozwiązanie, które pozwala nie tylko zagospodarować rzeczoną wnękę, ale również zaoszczędzić miejsce w niewielkich mieszkaniach oraz domach. Co więcej, obecnie na rynku dostępne są liczne szafy przesuwne do zabudowy wnęk, które można doskonale dopasować do aranżacji wnętrza, a także w sposób pomysłowy wypełnić pustą przestrzeń.

Rodzaje drzwi przesuwnych do zabudowy wnęk

Drzwi przesuwne do szaf służących do zabudowania wnęk są najczęściej wybieranymi. Oprócz nich jednak, można również wybrać między innymi drzwi składane, uchylne, przesuwno-podwieszane (takie, które nie posiadają toru dolnego) oraz składano-przesuwne.

W przypadku drzwi przesuwnych, istnieje możliwość wyboru jednego z dwóch systemów, to jest aluminiowy lub stalowy. Pierwszy z nich pozwala wykonać między innymi drzwi przejściowych, na przykład pomiędzy pomieszczeniami (tak aby wejście znajdowało się po dwóch stronach). Stalowe są z kolei znacznie tańsze w stosunku do aluminiowych. Są one produkowane z wysokiej jakości i doskonale sprawdzają się w sypialniach, przedpokojach, garderobach, korytarzach, w kuchni, a nawet w łazience.

Oba systemy składają się z prowadnic, mechanizmów jezdnych oraz ram.

Zalety szaf przesuwnych do zabudowy wnęk

Z całą pewnością szafy przesuwne do zabudowy wnęk posiadają liczne zalety. Przede wszystkim można je wykorzystać do zagospodarowania nawet najtrudniejszej oraz najbardziej nietypowej wnęki, to jest chociażby miejsce pod skosem lub też narożnik.

Zainteresowani mogą również zaprojektować je zgodnie z własnymi preferencjami oraz potrzebami. Co ciekawe, w szafach istnieje możliwość dogodnego i dowolnego rozplanowania miejsca, na przykład przeznaczenia odpowiednich półek i drążków na sukienki, bluzki, krawaty, spodnie i tym podobne.

Nie każdy również ma świadomość, że szafy do zabudowy wnęk mogą także posiadać dodatkowe funkcje, na przykład dodatkowy regał na książki, panel telewizyjny, a nawet głośniki stereo.

Co ciekawe, niektóre szafy do zabudowy wnęk mają także ozdobne elementy, takie jak na przykład fronty lub boki wyłożone kolorowym szkłem, fototapetą, która optycznie powiększa dane pomieszczenie, a przy okazji przykuwa skutecznie uwagę oraz lustra, które także sprawiają, że pokój wydaje się większy, niż w rzeczywistości jest. Oznacza to zatem, że szafy przesuwne do zabudowy wnętrz nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale również i ozdobną.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.