Praca w opiece nad dziećmi – dla kogo jest polecana i ile można zarobić?

Praca w opiece nad dziećmi – dla kogo jest polecana i ile można zarobić?

Wiele matek po okresie macierzyńskim idzie do pracy. Jest to moment, w którym należy znaleźć opiekę dla dziecka. Może to być żłobek, babcia lub opiekunka do dziecka. Ta ostatnia forma idealnie sprawdza się w rodzinach, w których dostęp do żłobka jest ograniczony i nie ma nikogo z rodziny, kto mógłby pomóc w zajmowaniu się maluchem.

Dla kogo polecana jest praca jako opiekunka do dziecka?

Osoby, które szukają pracy jako opiekunka do dziecka to bardzo często osoby młode. Osoby nastoletnie lub dwudziestoparoletnie, które się uczą, studiują. Takie osoby potrzebują zazwyczaj dodatkowej gotówki, którą można przeznaczyć na wyjazd wakacyjny lub zakup nowego telefonu.

W internecie lub na tablicach informacyjnych znajdujących się w różnych zakątkach miast i wsi, można znaleźć ogłoszenia osób starszych, które informują – Szukam pracy jako opiekunka do dziecka. Są to panie, które przeważnie są na emeryturze i chcą sobie dodatkowo dorobić. Przy okazji jest to także świetne zajęcie, które daje mnóstwo radości. Oczywiście do opieki nad dzieckiem nadaje się każda osoba, która posiada odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Jakie warunki należy spełnić, aby być opiekunką do dziecka?

Wiele rodzin szukając opiekunki stawia pewne warunki. Oczywiście podstawą jest doświadczenie w opiece nad dziećmi. Jest to warunek w większości przypadków konieczny. Idealnym rozwiązaniem jest opiekunka, która posiada wykształcenie pedagogiczne.

Niektórzy rodzice wymagają, aby opiekunka znała jakiś język obcy i uczyła dziecko podczas opieki tego języka. Mile widziane są także umiejętności kulinarne i pomoc w odrabianiu lekcji.

Ile zarabia opiekunka do dziecka?

Stawki są różne. Wahają się one w zależności od regionu zamieszkania i wielkości miejscowości. W większych miastach stawka godzinowa zaczyna się od 25 złotych. W małych miasteczkach można znaleźć ogłoszenia, gdzie oferowana kwota za godzinę to 12-15 złotych.

Niektóre osoby, publikujące ogłoszenie – szukam pracy jako opiekunka do dziecka podaje w nim kwotę, którą chce zarobić. Jest to także fajny pomysł, bo wówczas można liczyć na odzew osób, które są w stanie taką stawkę zapłacić.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.