Charakterystyka stołów prasowalniczych

Charakterystyka stołów prasowalniczych

Warto wiedzieć, że w najprostszym uproszczeniu stoły prasowalnicze są przemysłową wersją znanej deski do prasowania. Stół prasowalniczy posiada jednak zdecydowanie więcej funkcji, które pozwalają nie tylko na wygodne i dokładne, ale również szybkie prasowanie większych wyrobów tekstylnych.

Jakie zadania mają stoły prasowalnicze?

Należy zdawać sobie sprawę, że celem wykorzystywania stołów prasowalniczych jest nie tylko poprawa wygody, ale również tempa prasowania. W rezultacie przełoży się to zarówno na zdecydowanie większy komfort, jak i większą wydajność pracy. Jest to oczywiście możliwe w przypadku wyposażania omawianego produktu w róże funkcje, których niestety nie mają standardowe deski do prasowania.

Warto wiedzieć, że stół prasowalniczy jest urządzeniem zasilanym elektrycznie. Ponadto zewnętrzne źródło energii jest bardzo potrzebne, by uruchomić różnego rodzaju funkcje przyspieszające prasowanie. Należy do nich zaliczyć np. podgrzewanie deski. Należy również zaznaczyć, że funkcje w nowoczesnych deskach umożliwiają na uniknięcie takich problemów, jak wybłyszczenie materiału.

Jakie wyróżniamy rodzaje stołów prasowalniczych?

Nie wszyscy mają świadomość, że najbardziej podstawowy podział omawianych produktów wyróżnia stoły paraboliczne oraz prostokątne. Stoły prasowalnicze przeznaczone są przede wszystkim do prasowania gotowych wyrobów tekstylnych

Z kolei stoły prostokątne stosowane są przede wszystkim w przypadku prasowania międzyoperacyjnego, czyli wygładzaniu powierzchni poszczególnych materiałów do dalszej obróbki. Świetnie zdadzą egzamin również przy prasowaniu końcowych wyrobów charakteryzujących się większą powierzchnią np. zasłon.

Wyposażenie oraz sposób działania stołu prasowalniczego

Warto wiedzieć, że przestrzeń robocza stołu tworzona jest przez deskę prasowalniczą, która jest podgrzewana przez specjalną grzałkę z termostatem. Ponadto należy koniecznie zaznaczyć, że kształty, a także wymiary desek będą różniły się nie tylko w zależności od typu stołu, ale również przeznaczenia.

Nie wszyscy mają świadomość, że część uniwersalnych stołów została przez producentów wyposażona także w dodatkową deskę umożliwiającą na rozprostowywanie szwów nogawek spodni. Stoły najbardziej renomowanych producentów na rynki pozwalają użytkownikom regulować wysokość deski, co gwarantuje pracownikom maksymalną możliwą wygodę.

Stoły Prasowalnicze dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl

Podziel się z innymi!

Comments are closed.