Profesjonalne wyposażenie cukierni – co warto wiedzieć?

Profesjonalne wyposażenie cukierni – co warto wiedzieć?

W Polsce cukiernie i lodziarnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale nie oznacza to wcale, że uruchomienie własnego punktu gastronomicznego jest prostym zadaniem. Aby odnieść sukces potrzebna jest porządna lokalizacja, dobra reklama, doświadczeni pracownicy i porządne wyposażenie cukierni.

Jaki sprzęt i akcesoria wybrać?

W nowoczesnych cukierniach coraz częściej można spotkać się z profesjonalnymi witrynami cukierniczymi. Mowa tutaj oczywiście o szklanych półeczkach, które są wysuwane i dodatkowo oświetlane energooszczędnymi żarówkami LED. Sporym zainteresowaniem cieszą się również specjalne dystrybutory do lodów. Godne uwagi są przede wszystkim dystrybutory mobilne na kółkach, które w sezonie letnim można wystawić przed cukiernią. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie efektowne rozwiązanie.

Wymieniając niezbędne wyposażenie cukierni nie można zapominać o urządzeniach chłodniczych, które znajdują się nie tylko w sali, ale również na zapleczu. Przydać mogą się między innymi szafy chłodnicze mroźnicze, które doskonale nadają się do przechowywania zapasów wypieków, lodów i deserów. Przydać może się również porządna kostkarka do lodów zwłaszcza, jak serwuje się zimne napoje.

Nie tylko ciasta i desery

Współczesne cukiernie oferują nie tylko ciasta, torty i desery. Coraz więcej cukierni ma w swojej ofercie pyszną kawę i świeże soki. W wyposażeniu cukierni powinien więc znajdować się dobry ekspres do kawy, dzięki któremu będzie można szybko przygotować wiele różnych kaw.

Aby przygotować świeże soki warto postawić na profesjonalną sokowirówkę i wyciskarkę do owoców. Ciekawym pomysłem jest dokupienie blenderów, dzięki którym będzie można serwować również niesamowite shake.

Aby nasza cukiernia mogła normalnie funkcjonować niezbędne są akcesoria barmańskie. Mowa tutaj między innymi o odbijaku do fusów albo dzbanku na mleko. Przydać mogą się również wiadra i szczypce do lodu.

Jakie meble?

Bardzo ważnym wyposażeniem cukierni są również meble. W pierwszej kolejności warto postawić na wysokiej jakości stoły wykonane ze stali nierdzewnej, które charakteryzują się dużą odpornością na intensywną eksploatację.

Najbezpieczniejszym wyborem są meble, które posiadają odpowiednie atesty. Nie można zapominać również o meblach dla potencjalnych klientów. Jeżeli w cukierni jest wolne miejsce, to warto postawić na stoliki z wygodnymi fotelami.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.