Jak zapiekać ser camembert?

Jak zapiekać ser camembert?

Zapiekany ser camembert to fantastyczna potrawa, która nada posiłkowi królewskiego stylu. Roztopiony ser zamknięty w chrupiącej skórce smakuje wybornie. Jak sprawić, aby camembert nabrał takiej konsystencji? Przepis jest prosty i szybki.

Zapiekany ser camembert – przepis

Okrągły pleśniowy ser wprost z miejscowości Camembert nadaje się do zapiekania w piekarniku, na grillu oraz do smażenia na patelni. Sprężysta skórka sera po zapieczeniu stanie się chrupiąca, a miękka masa zamieni się w pyszny płynny serek. Jeżeli kupiliśmy camemberta w drewnianym opakowaniu, wkładamy go razem z pudełeczkiem do nagrzanego piekarnika (180-200 stopni Celsjusza).

Jeśli ser opakowany jest folią lub papierem, wyjmujemy go z opakowania i wkładamy do kokilki lub ceramicznej foremki. Zapiekanie sera trwa zaledwie 8-10 minut. Po tym czasie zapieczony camembert można podać na talerzyku wraz z chlebem lub ziemniakami. Jako dodatek można wykorzystać surówkę obiadową pikantną albo kiszone warzywa (ogórki, papryka, kalafior, cebulka, czosnek itp.).

Jak wygląda zapieczony ser camembert?

Zapieczony camembert zachowuje się inaczej niż upieczony żółty ser. Ten drugi otrzymuje miękką rozciągliwą konsystencję. Camembert zaś pod chrupiącą pleśniową skórką skrywa płynny ser podobny do żółtka ugotowanego jaja na miękko.

Kto raz posmakuje camemberta w takiej postaci, będzie chciał przygotowywać go w taki sposób jak najczęściej. Camembert zapiekany smakuje rewelacyjnie. Oprócz tego, że jest smaczny i pięknie pachnie, ma także walory zdrowotne.

Korzyści dla zdrowia z zapiekanego sera camembert

Camembert jest bogaty w białko, które jest łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. Dzięki temu budują się mięśnie i kości. Białko wpływa również na wytwarzanie ciał odpornościowych, chroniących przed chorobami. Ma ono istotny wpływ również na wytwarzanie enzymów i hormonów.

Obecny w camembercie wapń sprzyja zachowaniu mocnych i zdrowych kości oraz zębów. Utrzymuje prawidłową krzepliwość krwi, czyli chroni przed krwotokami, a także przed szkodliwymi zatorami tętnic. Oprócz tego ser ten zawiera duże ilości fosforu. Pierwiastek ten wpływa na prawidłową gospodarkę kwasowo-zasadową.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vitapol

Podziel się z innymi!

Comments are closed.