Jak wybrać najlepszy stół groomerski? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

Jak wybrać najlepszy stół groomerski? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

Groomer jest nazywany psim fryzjerem. Zajmuje się on pielęgnacją psów, między innymi obcinaniem pazurów, strzyżeniem ich sierści oraz jej stylizacją. Podstawowym wyposażeniem salonu groomera jest stół. Jak wybrać odpowiedni stół dla groomera?

Do czego przeznaczony jest stół dla groomera?

Stół do pielęgnacji zwierząt, który określany jest także jako stół groomerski, jest specjalnym rodzajem mebla przeznaczonego do salonu groomerskiego, jednak może być on również używany w innych miejscach, na przykład podczas wystaw lub w domu.

W porównaniu do zwykłych stołów stół groomerski jest specjalnie zaprojektowany do tego, aby pielęgnować zwierzęta. Takie stoły mogą mieć regulowaną wysokość, wyposażone są w wysięgniki groomerskie do przypinania smyczy i w blaty pokryte specjalnymi materiałami.

Stoły groomerskie – rodzaje

Stoły te można podzielić na różne kategorie pod względem ich budowy i przeznaczenia, dzięki czemu można dobrać odpowiedni stół groomerski zależnie od własnych potrzeb.

  • Stoły groomerskie stacjonarne, z podnośnikiem – takie stoły przeznaczone są do stosowania w salonach groomerskich, mogą być wyposażone w mechaniczne, elektryczne i hydrauliczne podnośniki.
  • Stoły groomerskie składane – dzięki składanej konstrukcji tego rodzaju stoły nadają się do używania bezpośrednio u klientów.
  • Stoły groomerskie wystawowe – takie stoły mają składaną konstrukcję i kompaktowe wymiary, dlatego można zabrać je ze sobą na wystawę. Większe modele wyposażone są również w kółka ułatwiające ich transportowanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stołu groomerskiego?

Wybierając stół do pielęgnacji psów, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, aby korzystanie z niego było komfortowe każdego dnia.

Przede wszystkim warto uwzględnić wymiary stołu. Do wyboru dostępne są zarówno stoły prostokątne, jak i stoły okrągłe wyposażone w obrotowe blaty. Popularne są stoły duże o wymiarach 110 x 60 cm oraz 120 x 60 cm. Stoły okrągłe najczęściej mają blaty o średnicy 60-70 cm. Większy stół nada się dobrze zarówno dla większych, jak i mniejszych psów.

Także warto zwrócić uwagę na sposób podnoszenia stołu. Elektryczne, hydrauliczne i pneumatyczne podnoszenie blatu będzie wygodniejsze od jego mechanicznej regulacji.

Należy także zwrócić uwagę na wyposażenie stołu groomerskiego. Najlepiej, aby posiadał on pokryty antypoślizgową, wytrzymałą gumą blat, a także wysięgnik groomerski oraz smycze groomerskie.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.