Do czego można zakładać buty na koturnie?

Do czego można zakładać buty na koturnie?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz więcej przedstawicielek płci pięknej decyduje się na buty damskie na koturnie. Doskonałym przykładem mogą być czółenka. Wspomniany model obuwia łączy bowiem w sobie wygodę z dodaniem odpowiedniej smukłości do kobiecej sylwetki.

Na jakie czółenka na koturnie warto się zdecydować?

Rekomendowane jest by wysokość koturny mieściła się od 5 do 10 centymetrów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane buty damskie na koturnie wybierane są przeważnie przez niskie kobiety, które chciałyby dodać sobie kilku cennych centymetrów. Godny uwagi jest fakt, że właściwie dobrane czółenka są w stanie doskonale wysmuklić łydki.

Przedstawicielkom płci pięknej posiadającym tęższe łydki i kostki zalecane jest unikanie modeli, które są zapinane wokół kostki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że takie zapięcie będzie pasowało tylko i wyłącznie wysokim paniom wyróżniającym się długimi nogami. Warto również wiedzieć, że koturny są świetną alternatywą dla wysokich obcasów wśród pań, które nie mają jeszcze dużego doświadczenie w chodzeni w nich.

Jakie są największe zalety i wady omawianych czółenek na koturnie?

Należy mieć świadomość, że buty tego rodzaju nie tylko i wyłącznie dodają kobietom wzrostu, ale również są zdecydowanie bardziej wygodne w użytkowaniu. Godny uwagi jest również fakt, że klinowy obcas będzie doskonale prezentował się z praktycznie każdą sukienką czy spódnicą. Nie można oczywiście zapomnieć, że czółenka najprawdopodobniej nigdy nie wyjdą z mody.

Warto jednak wiedzieć, że grubsze i masywniejsze koturny mogą nie prezentować się atrakcyjnie, gdy będą skomponowane z obcisłym ubraniem. Tego rodzaju podeszwy zdecydowanie najlepiej zdadzą egzamin w casualowym obuwiu. Ponadto grubsze koturny mogą doprowadzić do sytuacji, że chude kostki będą wyglądały na jeszcze bardziej szczuplejsze.

Z jakimi ubraniami warto zestawić czółenka na koturnie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane czółenka na koturnie dostępne są w różnych wersjach. Oznacza to, że mogą pasować do bardzo dużej liczby stylizacji. Przedstawicielki płci pięknej mają obecnie ogromny wybór, Omawiane produkty dostępne są bowiem na rynku w różnych kolorach i materiałach.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą cię modele z kokardką. Z kolei do najbardziej uniwersalnych czółenek należy zaliczyć produkty wykonane w kolorze cielistym albo czarnym. Obuwie doskonale zda egzamin w połączeniu ze spódnicami czy sukienkami.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.