Jakie buty sprawdzą się w okresie ciąży?

Jakie buty sprawdzą się w okresie ciąży?

Oczekiwanie na narodziny maleństwa to czas, w którym pojawia się wiele radosnych emocji. Niestety, pierwsza ciąża dość szybko udowadnia nam, że w tym okresie nie brakuje równie wielu problemów. Na ogół puchnące stopy stanowią jeden z nich. Jakiego typu obuwie pomoże ci w podwyższeniu komfortu w czasie ciąży?

Opuchlizna – niemiłe skutki ciąży

Jeżeli i ty zmagasz się z codzienną opuchlizną stóp albo masz wrażenie, że powiększyły one swój rozmiar, nie martw się – nie jesteś w tym sama! Te objawy to dość powszechnie występujące zjawiska, które najczęściej nie świadczą o niczym niepokojącym.

Pamiętaj jednak, że następujący w ciąży wzrost wagi w połączeniu z niewłaściwymi butami może prowadzić do kontuzji lub płaskostopia. Z tego względu staraj się wybierać obuwie na bardzo niskim, szerokim obcasie lub pogrubionej podeszwie. Zainwestuj na przykład w skórzane damskie botki od renomowanego producenta, które będą komponować się bez zarzutu zarówno ze spódnicami, jak i długimi spodniami.

Przymusowa separacja z obcasami

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by zdrowa kobieta spodziewająca się dziecka miała odczuwać jakiekolwiek trudności przy chodzeniu na wysokich obcasach. W rzeczywistości natomiast jest to możliwe najczęściej tylko w początkach ciąży, a i wtedy raczej niezalecane ze względu na ryzyko upadku na brzuch.

Choć miłośniczki obcasów nie zastanawiają się nad tym na co dzień, w praktyce jest to obuwie, które nie przysłuży się nawet kręgosłupowi kobiety, która nie jest w ciąży. W tym okresie natomiast sylwetka z konieczności zmienia swój kształt, środek ciężkości się przesuwa, a kręgosłup znajduje się pod większym obciążeniem. Dlatego ukochane jesienne kozaki na obcasie lepiej będzie zamienić na skórzane damskie botki na płaskiej podeszwie, aż do czasu, gdy nowy członek rodziny zawita na świat.

Obuwie sportowe – koniecznie dobrze wyprofilowane

Aktywność fizyczna w ciąży to coś, z czego nie warto rezygnować, jeżeli nie ma ku temu wskazań ze strony lekarza. Solidna dawka ruchu przynosi korzyść zarówno przyszłej mamie, jak i rozwijającemu się w jej ciele maleństwu. Jeżeli i ty należysz do osób, które bez treningu fitness czy jogi nie wyobrażają sobie tygodnia, przyjrzyj się krytycznie butom, w których ćwiczysz.

Poza skórzanymi damskimi botkami na chłodne dni czy sandałami na ciepłe powinnaś się także wyposażyć w takie buty sportowe, które możliwie najlepiej podtrzymają podbicie twoich stóp. A w przypadku sportów takich, jak chodzenie po górach, przyda się dodatkowo solidne podtrzymanie dla kostki.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.