Ekogroszek – co trzeba o nim wiedzieć?

Ekogroszek – co trzeba o nim wiedzieć?

Ekogroszek to paliwo, które uznawane jest za jedno z najbardziej opłacalnych paliw stałych. Powstaje z węgla kamiennego lub z brunatnego. W czasie produkcji grudki wysokokaloryczne są kruszone, przesiewane i wielokrotnie płukane. Dzięki temu usunięte są z niego wszelkie szkodliwe i niepalne frakcje.

Zalety ekogroszku

Ekogroszek to przede wszystkim paliwo bardzo ekonomiczne. Ma on wysoką kaloryczność, a to przekłada się na jego wydajność. Piec do tego paliwa jest praktycznie w pełni zautomatyzowany, prosty w obsłudze. Wystarczy go załadować raz na kilka dni, a dobrze zaprogramowane urządzenie samo zadba o odpowiednią temperaturę w domu.Ekogroszek jest także mniej szkodliwy dla otoczenia, ponieważ w trakcie spalania powstaje mniej gazów cieplarnianych.

Ekogroszek palli się również bardzo długo oraz dostarcza dużo ciepła.

Gdzie najlepiej kupić ekogroszek?

Ekogroszek można kupić bezpośrednio w kopalni, luzem, pod warunkiem, że ma się własny transport. Na rynku jest wiele hurtowni i firm, które sprzedają to paliwo w workach, które ułatwiają jego transport.

Jeśli chodzi o Ekogroszek hurt jest o wiele bardziej opłacalny niż kupowanie pojedynczych worków.

Jak wybrać dobry ekogroszek?

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów tego paliwa, nie wszystkie są jednak dobrej jakości, dlatego warto go dobrze sprawdzić przed zakupem. Podrobione produkty, pomimo jasno określonych norm, mają często zły skład. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na parametry, na stosowne atesty i certyfikaty. Kupować się powinno również ekogroszek w sprawdzonych, dobrych miejsca. Warto także zwrócić uwagę na miejsce, w którym przechowywane było to paliwo, bo bardzo istotne jest, aby pozostawało ono suche. Najlepiej kupować ekogroszek latem.Zaletą tego typu opału jest to, że jest on bezpieczny, a wszystkie oryginalne piece posiadają wszystkie wymagane certyfikaty, a także czujniki temperatury. Przynajmniej raz do roku powinno się dokonywać przeglądu całej instalacji i pieca. Najlepiej zlecić to fachowcom, którzy od razu rozpoznają i rozwiążą ewentualne usterki.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.