Jak przewozić paliwo?

Jak przewozić paliwo?

Hurtowy transport paliwa, podczas którego jest przewożonych nawet jego kilka tysięcy litrów, wymaga zastosowania specjalnych pojemników, takich jak zbiornik dwupłaszczowy, czyli specjalny zbiornik zbudowany z dwóch warstw, izolujących paliwo od szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlaczego to takie ważne, by transport tej cieczy odbywał się tylko w taki sposób?

Zbiornik dwupłaszczowy na paliwo – bezpieczne przewożenie

Przepisy bezpieczeństwa nakładają konieczność transportowania cieczy niebezpiecznych w specjalnie przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Zbiorniki dwupłaszczowe spełniają te wymagania, ponieważ ich konstrukcja zapewnia całkowitą izolację paliwa od wszystkiego, co mogłoby mu zaszkodzić, ale także spowodować niebezpieczeństwo podczas transportu.

Do takich czynników można zaliczyć przede wszystkim promieniowanie słoneczne, wysoką temperaturę innego pochodzenia, wilgoć czy jakiekolwiek zanieczyszczenia. Między dwoma płaszczami zbiornika znajduje się odpowiednia przestrzeń, dająca ochronę przede wszystkim przed tym, co mogłoby spowodować nagrzanie cieczy.

Jak wybierać zbiorniki dwupłaszczowe na paliwo?

To, jaki zbiornik dwupłaszczowy na paliwo zostanie zakupiony do firmy transportowej w dużej mierze zależy od konkretnych potrzeb. Przede wszystkim wybierać można spośród kilku określonych pojemności, w przedziale od 1000 do 5000 litrów. Te parametry można dobrać zarówno do wielkości magazynu, skali działalności jak i możliwości załadunku na samochód, którym takie paliwo jest przewożone.

Kolejne kwestia to dostęp. Oczywiście konieczne jest szczelne zamykanie zbiorników dwupłaszczowych, jednakże może się ono odbywać w dwojaki sposób. Pierwszy to po prostu zamykanie na klucz,, a drugi to elektroniczna kontrola dostępu.

Od czego będzie zależeć decyzja o zakupie?

Na pewno w dużej mierze od budżetu, jednakże warto pamiętać, by nie oszczędzać na jakości zbiorników. Przede wszystkim należy się upewnić, czy faktycznie mamy do czynienia ze zbiornikiem dwupłaszczowym. Ponadto ważne jest to, czy jest on wykonany z odpowiedniego tworzywa.

Inne istotne parametry to atesty jakości i bezpieczeństwa, świadczące o tym, że zbiornik przeszedł pomyślnie wszelkie badania i faktycznie przewożenie paliwa w nim nie będzie stwarzało żadnego zagrożenia. To niezwykle ważne, ponieważ paliwo jest cieczą wysoce niebezpieczną.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.