Najlepsze oprawy awaryjne

Najlepsze oprawy awaryjne

Podczas planowania każdego budynku użytku publicznego, podstawą powinno być bezpieczeństwo osób, które będą z niego korzystały. Dlatego też zawsze należy określić drogi ewakuacyjne, które pomogą szybko opuścić budynek. Drogi te są odpowiednio oznakowane, a służą do tego oprawy awaryjne.

Oprawy awaryjne dla każdego

Jako że zapotrzebowanie na oprawy awaryjne jest bardzo duże, nieustannie pojawiają się nowe modele produktów tego typu. Często działają one w oparciu o bardzo innowacyjne technologie. Jednakże bez względu na to, czy kogoś interesują bardziej klasyczne modele, czy też pragnie zainwestować w nowoczesność, oprawy awaryjne zazwyczaj można dzielić na dwie grupy.

Oprawy ewakuacyjne stanowią pierwszą grupę i ich rolą jest zapewnienie światła podczas ewakuacji, która często przebiega w warunkach, gdzie niedostępne jest ogólne zasilanie. Oprawy kierunkowe to zaś druga grupa ogólnie dostępnych opraw awaryjnych. Ich zadaniem jest wyznaczenie drogi do najbliższego wyjścia ewakuacyjnego. Oprawy kierunkowe także są podświetlane i dzięki temu są bardzo łatwo widoczne.

Oprawy LED najlepszej jakości

Aby oprawa awaryjna spełniała swoje zadanie, musi zapewniać oświetlenie. Nie może ono zależeć od zasilania w budynku, ponieważ w sytuacjach awaryjnych takich jak pożar, bardzo często zasilanie to nie funkcjonuje. Dlatego też oprawy awaryjne zazwyczaj mają oświetlenie typu LED.

Technologia LED jest trwała i zapewnia bardzo intensywne natężenie światła. Dzięki temu doskonale sprawdza się gdy chodzi o oprawy ewakuacyjne, jak i oprawy kierunkowe. Większość z nich jest zupełnie wystarczająca, aby oświetlić drogę do wyjścia nawet w warunkach całkowitej ciemności. Jest to zatem rozwiązanie, które gwarantuje najwięcej bezpieczeństwa.

Oferta opraw awaryjnych na rynku polskim

Wśród wielu firm polskich, które zajmują się produkcją opraw awaryjnych, najlepszymi zawsze są te, które starannie opisują swoje produkty. Chodzi zatem przede wszystkim o to, czy dane oprawy ewakuacyjne czy też kierunkowe spełniają wszelkiego rodzaju normy, takie jak norma PN-EN. Na pewno powinny także posiadać certyfikat CNBOP.

Oprawa awaryjna musi być zakupem na wiele lat. Dlatego też im więcej się w nią zainwestuje, tym dłużej można uniknąć konieczności wymiany na nową. Kupując nowoczesne oprawy awaryjne warto także postawić na estetyczny design, dzięki czemu produkty te doskonale wkomponują się w wystrój pomieszczeń i korytarzy w danym budynku. Szeroka oferta na rynku zapewnia, że każdy klient bez problemu znajdzie wszystkie oprawy awaryjne, jakich potrzebuje.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.