Możliwości zastosowania mat z pianki polietylenowej

Możliwości zastosowania mat z pianki polietylenowej

Wśród różnych produktów stworzonych z pianki polietylenowej można wskazać między innymi maty. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat ich właściwości i poznać ich zalety.

Czym jest pianka polietylenowa?

Pianka polietylenowa wytwarzana jest w procesie polimeryzacji etylenu, który polega na spienianiu polietylenu. Działanie odbywa się pod wpływem gazów, takich jak na przykład propan i butan. Pianka polietylenowa jest dość popularnym tworzywem sztucznym, dlatego ma bardzo szerokie możliwości zastosowania i jest chętnie wykorzystywana w różnych branżach. Pianka polietylenowa dostępna jest w sprzedaży w dość zróżnicowanych wariantach, które różnią się między sobą przede wszystkim gęstością. Dzięki temu można dostosować materiał do swoich potrzeb.

Właściwości pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa to materiał o bardzo korzystnych właściwościach. Wśród nich można przede wszystkim wskazać wyjątkowo wysoką elastyczność, a także lekkość. Pianka sprawdza się doskonale zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Jest odporna na działanie wody oraz wilgoci, ale także promieniowania ultrafioletowego. Pianka jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym oraz termicznym, dlatego możliwe jest stosowanie jej w formie izolatora.

Zastosowanie pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa z powodzeniem jest wykorzystywana podczas realizacji prac w różnych branżach. Dostępna jest w formie zróżnicowanych produktów, a także w różnych wariantach. Wśród nich można wymienić na przykład taki wyrób jak Mata z pianki polietylenowej, która wykorzystywana jest do tworzenia izolacji budynków, zarówno termicznych, jak i akustycznych. Mata z pianki polietylenowej stosowana jest także jako materiał podkładowy, na przykład pod podłogi pływające.

Funkcja ochronna

Mata z pianki polietylenowej ma również funkcje ochronne, dlatego produkty tego rodzaju znajdują zastosowanie w branży transportowej oraz logistyce. Maty tego rodzaju doskonale ochraniają różne produkty podczas transportu i zapobiegają pojawianiu się na nich uszkodzeń mechanicznych oraz przerysowań. Skuteczna jest także ochrona przed zabrudzeniami.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.