Pociągiem czy busem?

Pociągiem czy busem?

Trudno jest się zdecydować, czy podróżować pociągiem, czy busem. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Istnieją między tymi środkami transportu pewne podobieństwa i różnice. Co będzie lepsze? Jaki przejazd będzie bezpieczniejszy i bardziej komfortowy? Czy można to ocenić?

Podobieństwa

Jazda pociągiem oraz busem kursującym na trasach międzynarodowych (takich jak ten, którym przejazd można zamówić na http://www.efectbus.pl) ma kilka podobieństw. Oba te środki transportu zawożą pasażerów do celu za granicą. Oboma kieruje profesjonalista… i to chyba tyle.

W teorii, pociągi mogą mieć dostęp do Wi-Fi, ale sprawa ta wygląda bardzo różnie. Tylko niektóre składy są na tyle nowoczesne, by oferować swoim pasażerom tego typu udogodnienia. W Efectbus, są one standardem, który należy się każdemu pasażerowi.

Przyjęło się, że koleje są powolne. W przypadku tras międzynarodowych, czas podróży pociągu i busa jest zbliżony. Wynika to z faktu, iż ruch kołowy musi bardziej kluczyć i krążyć, podczas gdy tory wyznaczone są w najkrótszej możliwej linii.

Różnice

Efectbus oferuje dojazd na miejsce docelowe bez przesiadek. Dojechać można nawet na wskazany adres. Pociąg, siłą rzeczy, nie może dojechać dalej niż na peron dworca. Dalej trzeba szukać nowego środka transportu albo wybrać się na długi spacer po obcej okolicy. Szukanie dojazdów, w Niemczech, Belgii lub Holandii, może też być utrudnione, w przypadku braku znajomości lub kiepskiej znajomości języka. Wtedy, nie można nawet nikogo spytać o drogę.

Transport z adresu na adres daje dużą wygodę, jeśli chodzi o transport bagaży. Podróżując pociągiem, należy dostarczyć torby na dworzec. Często jest to sporym wyzwaniem. Należy spakować je do taksówki, wypakować, dźwigać przez dworcowe korytarze aż na peron, a potem wciągnąć do podstawionego wagonu. To sporo pracy. Busy z http://www.efectbus.pl, po prostu podjeżdżają pod wskazany adres. Torby pakowane są na miejscu. Nie ma żadnego przekładania, ani przenoszenia. Wszystko wkładane jest do bagażnika tylko raz.

Zwycięzca

Bezsprzecznym zwycięzcą są busy. Pozwalają na podróżowanie w wygodnych warunkach. Komfort jazdy między busem, a pociągiem jest po prostu nieporównywalny. Busy mają wygodne fotele, przyłącze do internetu, DVD, klimatyzację i wygodny system rezerwacji online.

Warto też pamiętać, że wybierając Efectbus, można skorzystać z wielu ciekawych rabatów i ofert. Przykładowo, co szósty przejazd jest za złotówkę! Opłaca się? Pewnie, że tak! Żadne linie kolejowe nie mają takiej promocji!

Podziel się z innymi!

Comments are closed.