Skrzyniopalety plastikowe od strony praktycznej

Skrzyniopalety plastikowe od strony praktycznej

Każda skrzyniopaleta plastikowa wyróżnia się określoną charakterystyką techniczną, dzięki której można ją wykorzystać w procesie magazynowania i transportu. Niemniej w przypadku tych rozwiązań można wyróżnić podstawowy zasób cech, definiujących ogólną specyfikę tychże produktów.

HDPE – tworzywo przyszłości

Skrzyniopalety plastikowe są najczęściej wykonane z HDPE, czyli tworzywa sztucznego przeznaczonego do kontaktów z żywnością. Dlaczego to właśnie to tworzywo jest idealne do tego typu zadań?

HDPE jest tworzywem o niskiej transmisji zapachów. W skrzyniopaletach bardzo często przechowuje się żywność, którą – dzięki ich litej konstrukcji – można łatwo odizolować od niekorzystnych warunków otoczenia. Dzięki wykorzystaniu tego tworzywa, zmieniające się wewnątrz skrzyniopalety produkty, nie będą „przekazywać” zapachu innym, znajdującym się w nich później towarom. Poza tym HDPE jest bardzo wytrzymały i doskonale znosi obciążenia statyczne o wartości nawet 5 ton.

Akcesoria – większe możliwości skrzyniopalet

Zaletą skrzyniopalet plastikowych jest możliwość rozbudowania ich o dodatkowe akcesoria. Dzięki nim ich potencjał znacznie wzrasta.

Przykładem takiego akcesorium, w który bardzo często wyposażone są skrzyniopalety plastikowe, są tak zwane krany spustowe. Dzięki nim można z łatwością spuszczać znajdujące się w nich ciecze. Co ważne – ich skład chemiczny nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Tworzywo HDPE wykazuje bowiem bardzo dużą odporność na działanie silnych związków chemicznych. Kolejnym, bardzo ważnym akcesorium są płozy transportowe, ułatwiające przewóz towarów, a także – specjalne pokrywy, które zabezpieczają „od góry” przewożony w nich towar.

Funkcje dodatkowe

Nowoczesne skrzyniopalety oferują również możliwość wprowadzenia logo sprzedawcy lub podmiotu magazynującego, a także – posiadają specjalną kieszeń, dzięki której możliwe jest umieszczenie w widocznym miejscu karty informacyjnej, dotyczącej przechowywanego we wnętrzu produktu. Ich masa jest relatywnie niska. Według danych dostarczanych przez producentów, skrzyniopaleta o nośności statycznej 4500 kilogramów, waży jedynie… 44 kg.

Reasumując, skrzyniopaleta plastikowa to rozwiązanie praktyczne również w kontekście wygody użytkowania.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.