Zalety folii pakowej stretch

Zalety folii pakowej stretch

Folia pakowa stretch obecnie jest używana w wielu branżach. Mowa tutaj o przemyśle czy gospodarstwach domowych. Jest to spowodowane jej unikatowym charakterem i wieloma zaletami. Z tego powodu każdy producent folii stretch nie może narzekać na brak klientów. Jest to produkt, który cechuje wysoka jakość oraz wielowarstwowość. Jest to bez dwóch zdań niezbędny element w wielu przedsiębiorstwach, niezależnie od tego, w jakiej gałęzi przemysłu działają. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest folia stretch oraz jakie ma zalety.

Co to jest folia stretch?

Wiele osób zastanawia się, czym jest folia stretch. Jest to wielowarstwowa folia polietylenowa. Warto zwrócić uwagę na fakt, że charakteryzuje się ona niezwykle dużą rozciągliwością. Podstawowym surowcem służącym do produkcji folii stretch jest liniowy polietylen o niskiej gęstości – LLDPE. Jeżeli natomiast chodzi o metodę powstawania tego produktu, to używa się wylewu szczelinowego.

Dlaczego folia stretch jest niezastąpiona w wielu branżach?

Wiele osób myśli, że producent folii stretch dostarcza produkty tylko do branż budowlanych. Nic bardziej mylnego. Nadaje się ona również do zabezpieczania produktów podczas transportu. Można nią zabezpieczyć pojedyncze, małe i średnie rzeczy oraz wielkie palety. Folia chroni przewożone produkty nie tylko przed uszkodzeniem, ale również przed zanieczyszczeniami i czynnikami atmosferycznymi. Korzysta z niej wiele firm kurierskich oraz przeprowadzkowych. Stretch producent jest popularny również w branży rolniczej. W tym odłamie przemysłu folia jest używana do owijania na przykład: kiszonek lub pasz dla zwierząt. Co więcej, rolnicy decydują się na skorzystanie z niej do zabezpieczania niewielkich roślin ozdobnych, drzew i krzewów.

Jakie zalety ma folia maszynowa stretch?

Folia maszynowa stretch ma naprawdę wiele zalet, które wpływają na jej popularność. Oto kilka z nich:
– termoizolacja, czyli funkcja, która zapobiega narażeniu na drastyczne i nagłe zmiany temperatur,
– bezpieczeństwo podczas transportu produktów (ochrona przed brudem i uszkodzeniami),
– wytrzymałość,
– uniwersalność, która pozwala na wykorzystanie folii na wiele sposobów,
– elastyczność, która sprawia, że folia może rozciągnąć się nawet do 300% długości.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.