Co kupić promotorowi?

Co kupić promotorowi?

Obrona pracy naukowej, a także wszystko co ją poprzedza, czyli napisanie pracy wiąże się z dużym zaangażowaniem nie tylko samego studenta, ale także promotora. By odwdzięczyć się mu chociaż w drobnej mierze za poświęcony czas, warto podarować mu po obronie jakiś drobiazg.

Prezent dla promotora – jaka powinna być jego cena?

Najlepiej, by był to faktycznie upominek o wartości kilkudziesięciu złotych. Wtedy nie obciąży budżetu studentów, ale także nie będzie krępujący dla przyjmującego. Należy unikać drogich prezentów dla promotora, ponieważ może on się poczuć niezręcznie. Czy jeżeli mamy do czynienia z kobietą, wystarczy poprzestać na kwiatach? Jeżeli broni się jedna osoba to oczywiście tak.

Jeżeli jednak jest to cała grupa to miło byłoby złożyć się na jakiś podarunek, chociaż oczywiście nie jest to obowiązek. Jest to raczej przyjęty miły zwyczaj, który warto kultywować. Co może się spodobać promotorowi i wywołać uśmiech na jego twarzy?

Miły drobiazg dla pani promotor

Oprócz kwiatów lub czegoś słodkiego można wybrać na prezent dla promotora, który jest kobietą coś pięknego i trwałego. Przykładem może być srebrna lub złota bransoletka w ładnym opakowaniu. Może to być także wisiorek lub broszka. Warto wcześniej zaobserwować jaki typ biżuterii nosi pani promotor, ponieważ może to znacznie ułatwić wybór.

Inny pomysł to jedwabna apaszka, stonowana w jednym kolorze lub ręcznie malowana we wzory. Takie prezenty są zawsze miłe, a ponieważ można używać ich codziennie, studenci, którzy ją podarowali na pewno zostaną na długo zapamiętani. Bez względu na płeć ciekawym podarunkiem może być książka lub album w tematyce leżącej w obrębie dziedziny naukowej, którą zajmuje się promotor.

Z jakiego prezentu dla promotora będzie się cieszył mężczyzna?

Przykładem może być kosz delikatesowy. Może być to kosz ze słodyczami, ale nie tylko. Kosze delikatesowe zawierają w sobie zazwyczaj przysmaki wytrawne, takie jak dobre wędliny, sery, przetwory, a także wino lub inny alkohol. Mogą mieć także słodki element taki jak bombonierkę.

Czy mężczyźnie można podarować kwiaty? Zasadniczo nie ma zasady, która by tego zabraniała lecz nie jest to zwyczaj rozpowszechniony w naszej kulturze, nie będzie jednak nietaktem jeżeli studenci zdecydują się tak uhonorować swego profesora.

Prezent dla promotora znajdziesz w ofercie Bengraversky.com

Podziel się z innymi!

Comments are closed.