Co warto zobaczyć w Szczyrku?

Co warto zobaczyć w Szczyrku?

Szczyrk to miasto , które położone jest w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim , w dolinie rzeki Żylicy i jej odpływów. W połączeniu z Wisłą, Ustroniem, Brenna i Istebną tworzą tzw.Beskidzką Piątkę. Jej zadaniem jest promowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Szczyrk atrakcje turystyczne ma na każdym kroku.

Jakie atrakcje Szczyrk oferuje dla miłośników sportów?

Szczyrk atrakcje turystyczne ma inne na każda porę roku. Zimą Szczyrk zamienia się w raj dla narciarzy. Jest tu największa liczba wyciągów w Polsce, trasy o różnych stopniach trudności, które ciągną się ponad 60 kilometrów, skocznie. Jest tu także ośrodek, w którym sportowcy przygotowują się do różnego rodzaju olimpiad. Są tu również baseny kryte, boiska sportowe i korty tenisowe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.Górskie tereny wokół Szczyrku to idealne miejsca do pieszych wędrówek. wiele tras turystycznych ma wspaniałe widoki na okolice.

Szczyrk ciekawe miejsca, które warto zobaczyć

Wszystkie atrakcje Szczyrk oferuje niezależnie od pory roku. Warto odwiedzić ciekawe miejsce jakim jest Chata Wuja Toma, czyli stylowa góralska chata. Urządzona jest ona w starej zagrodzie, a dodatkowym atutem jest to, że łatwo trasa do niej prowadząca jest łatwa do pokonania dla dzieci.Jeśli chodzi o Szczyrk ciekawe miejsca, które trzeba odwiedzić to na pewno słynny deptak, który zaczyna się w centrum Rynku i biegnie wzdłuż Żylicy, z odrestaurowanym placem i super nowoczesną fontanną, sanktuarium Maryjne, gdzie według legendy Matka Boska ukazywała się małej dziewczynce i sanktuarium św. Jakuba Apostoła.

Szczyrk atrakcje turystyczne, których nie można przegapić

Do atrakcji Szczyrku należy na pewno crossowy tor rowerowy oraz trasy narciarstwa biegowego. W samym centrum miasta znajdują się schroniska, w których można spróbować regionalnych potraw, przenocować i odpocząć po górskich wycieczkach.W Gospodzie Polskiej w Szczyrku, w niezwykłym klimacie góralskim, można nie tylko smacznie zjeść, ale także posłuchać góralskiej muzyki.Baza turystyczna jest bardzo dobrze rozbudowana. Oprócz wspomnianych już schronisk jest wiele hoteli, pensjonatów i pokoi gościnnych , z doskonałym wyposażeniem, na wysokim europejskim poziomie.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.