Leśny ekwipunek

Leśny ekwipunek

Poświęcając swój wolny czas pasji, jaką jest myślistwo z pewnością każdy wie, jak ważny jest odpowiednie dobranie akcesoriów. Wyposażenie samochodu, odpowiednia odzież i broń zdają się być połową sukcesu, jaki możemy osiągnąć na polowaniu na dziką zwierzynę. Jest jednak jeszcze jeden ważny aspekt, którym warto się zainteresować. Mianowicie optyka myśliwska. Poznajcie jej historię i przekonajcie się, co małe takie małe urządzenia ze szkłem powiększającym umieszczonym wewnątrz mogą wam zaoferować na polowaniu.

Optyka łowiecka dla każdego

Z nazwy optyka łowiecka kojarzy nam się z celownikiem, umieszczonym na lufie naszej broni. Taki mały element wyposażony w siatkę celowniczą pozwala dostrzec zwierze znajdujące się w dużej odległości od nas, a także celne ustrzelenie go bez szansy na nietrafienie. Dzięki odpowiednie celownikowi możemy liczyć na udane polowanie, bowiem nie ma konieczności podchodzenia zbyt blisko do dzikiego zwierzęcia, a tym samym ryzyka, że je po prostu spłoszymy.

Historia celownika

Choć obecnie celowniki swoje największe zastosowanie znalazły przy broni myśliwskiej to warto wiedzieć, że ich pochodzenie przypada na XIX wiek. Początkowo tworzone one były jako wielkogabarytowe, ciężkie przedmioty, które wyjątkowo łatwo ulegały uszkodzeniu. Następnie używano ich, jako dodatek do broni strzelców wyborowych z armii Austrii, Prus, a także Rosji. Od jakiegoś czasu celowniki to małe, sprytne szkła powiększające, umieszczone na lufie strzelby, które pozwalają dostrzec to, co gołym okiem byłoby ciężkie do zauważenia.

Tania optyka używana

Na rynku dostępne są rozmaite modele optyki począwszy od niezastąpionych celowników, a skończywszy na lornetkach. Dzięki ogólnodostępnej sieci internetowej mamy możliwość zaopatrzenia się w takie elementy, których już ktoś przed nami używał. Optyka myśliwska używana nie oznacza czegoś, co zostało zniszczone i szuka nowego właściciela, aby mogła jedynie zdobyć lufę strzelby. Zapaleni myśliwi wiedzą jak ważne jest regularne wymienianie swojego sprzętu i dbają o swój ekwipunek. Decydując się na taki zakup, jakim jest optyka myśliwska używana możemy liczyć nie tylko na nowy sprzęt, ale także na celne uwagi i spostrzeżenia osób sprzedających.

Ruszaj do lasu!

Cichy szum drzew i obcowanie z naturą to idealny sposób na rozładowanie negatywnych emocji, kłębiących się w każdym z nas. Jeśli więc i Ty pragniesz chwili ukojenia to pakuj swój niezbędny sprzęt i ruszaj na łów, który zaowocuje nie tylko rewelacyjnym okazem dzikiego zwierzęcia, ale także przygodą na miarę XXI wieku.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.