Szybki urlop w weekend? To się da zrobić!

Szybki urlop w weekend? To się da zrobić!

Urlop kojarzy nam się zwykle z tygodniowym lub dwutygodniowym wyjazdem w odległe miejsce. Dlatego zwykle podróżujemy i wypoczywamy bardzo rzadko. Można jednak urządzić sobie krótki, weekendowy urlop. Gdzie można wypocząć, mając do dyspozycji tylko dwa dni?

Domek nad jeziorem

Wynajęcie domku letniskowego w ładnym miejscu jest dobrym sposobem na szybki i stosunkowo niedrogi wypoczynek. Domki nad jeziorem często można wynajmować cały rok, co pozwala na spędzenie jesiennego weekendu na łonie natury.

Spędzenie weekendu w domku nad jeziorem sprawi, że odpoczniemy i zapomnimy o stresie związanym z pracą. To świetny sposób na spędzenie czasu dla pary zakochanych, rodziny z dziećmi czy grupy przyjaciół. Wieczór przy ognisku będzie relaksujący, a długie spacery w otoczeniu natury, pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie.

Weekendowa wycieczka promem

Świetnym sposobem na szybki, weekendowy urlopu jest wycieczka do krajów skandynawskich. Tego typu wycieczki zaczynają się zwykle w piątkowe wieczory. Wtedy właśnie wsiada się na prom i całą noc płynie się na przykład do Szwecji. Całą sobotę spędza się w Karlskronie, a wieczorem wraca się na statek. W niedzielę rano jest się już w domu.

Takie wycieczki są organizowane na różne sposoby. Czasem ma się przewodnika, który oprowadza nas po najciekawszych atrakcjach. Dla miłośników ruchu organizowane są wycieczki rowerowe po malowniczych krajach skandynawskich.

Weekend w SPA

Dobrym sposobem na szybki wypoczynek jest udanie się do spa. To doskonała forma wypoczynku dla zakochanych par czy przepracowanych ludzi. Hotele ze SPA można znaleźć w wielu miejscach w Polsce, więc podróż do takiego hotelu nie musi zajmować wiele czasu.

Jeśli jednak chcemy oddalić się od domu, możemy wybrać się do hotelu w ciekawym miejscu. Wypad nad morze czy w góry będzie relaksującym wypoczynkiem. Zabiegi w spa przysłużą się naszemu ciału, a spacery w malowniczej okolicy sprawią, że wszelki stres odejdzie w zapomnienie.

Przemęczenie i stres mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, fizyczne i psychiczne. Warto od czasu do czasu zafundować sobie mały wypoczynek. Nie muszą to być od razu długie wakacje. Domki nad jeziorem, szybki rejs do Szwecji czy weekend w SPA są świetnymi sposobami na odstresowanie się w ciągu weekendu. To szybki sposób na relaks, bez wykorzystywania swoich dni urlopu. Takie dwa dni, w których skupimy się na sobie i odpoczniemy, mogą okazać się bezcenne. Wypad nad jezioro czy morze nie nadszarpnie mocno naszego budżetu, a da nam bardzo wiele korzyści.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.