Zwiedzamy Sandomierz

Zwiedzamy Sandomierz

Niektóre miejsca warto odwiedzić ze względu na wielość zabytkowych budowli i zabytków. Inne zaś wyróżniają się niecodzienną architekturą i wieloma atrakcjami turystycznymi. Jeszcze inne słyną z dobrego jedzenia i znakomitej bazy noclegowej. Na mapie Polski nie ma wielu miast, które spełniają wszystkie te warunki jednocześnie. Wyjątkiem jest Sandomierz.

Duża różnorodność atrakcji – dlaczego warto odwiedzić Sandomierz?

„Dla każdego coś miłego” – to zdanie znakomicie opisuje tę miejscowość, położoną tuż na styku województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Sandomierz jest miastem dla wszystkich. Znajdą tutaj miejsce dla siebie zarówno osoby starsze, które chciałyby podziwiać wdzięki zadbanej starówki i stołować się w wykwintnych restauracjach, jak i osoby młode, pełne wrażeń. To między innymi przez Sandomierz przebiega prawdopodobnie najdłuższy szlak rowerowy w Polsce, „Green Velo”. Nadwiślańskie miasto wydaje się znakomitym miejscem wypadowym na długie wycieczki rowerowe, choć i miłośnicy innych sportów indywidualnych znajdą tutaj coś dla siebie.

To także dobra kuchnia – jaka jest najlepsza restauracja w Sandomierzu?

Kontynuując rozważania dotyczące różnorodności atrakcji i wielości zabytków, warto wspomnieć o wyjątkowo różnorodnej bazie gastronomicznej Sandomierza. Znajdziemy tutaj wiele różnych restauracji, których nie powstydziłyby się większe miasta. Walorami sandomierskiej kuchni zachwycała się między innymi Magda Gessler, która odwiedziła Willę Pod Bramą. Skoro autorytetom gastronomii Sandomierz przypasował, to i my sami znajdziemy swój ulubiony lokal. Jaka jest najlepsza restauracja w Sandomierzu? Pytanie jest z pozoru proste, ale odpowiedź może być zdecydowanie subiektywna.

Gdzie warto pójść na posiłek?

Do wyboru mamy kuchnię polską, włoską, bałkańską i inne

Na uwagę zasługują restauracje, które zdobyły już duży rozgłos wśród „głodnych” turystów. Mowa tutaj chociażby o restauracji Mały Rzym, w której zjemy dobre jedzenie w rozsądnych cenach, czy Restauracji pod Ciżemką, w której skosztujemy typowo polskiej kuchni. Dla miłośników włoskich smaków można polecić jedną z sandomierskich pizzerii – Mariano, San Domingo czy Trattoria. Dla miłośników pierożków Świat Pierogów będzie znakomitym przystankiem podczas zwiedzania starówki. Jeśli wybieramy się na wycieczkę z dziećmi, z pewnością przypadną im do gustu Zapiekanki Sandomierskie, które są chrupiące, pyszne i warto do nich wracać.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.