Czym jest liposukcja laserowa?

Czym jest liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa jest zabiegiem polegającym na usuwaniu tkanki tłuszczowej z różnych części ciała człowieka. Wiele osób zastanawia się, na czym dokładnie polega tego rodzaju zabieg. Dobrze jest wiedzieć na ten temat nieco więcej.

Liposukcja laserowa

Zabieg liposukcji może być przeprowadzany z wykorzystaniem bardzo zróżnicowanych metod. Jednak wśród nich bardzo dużą popularnością cieszy się przede wszystkim lipoliza laserowa, która uznawana jest za najbardziej skuteczną oraz przynoszącą najlepsze efekty. Podczas wykonywania tego rodzaju zabiegów laser wykorzystywany jest do topienia tkanki tłuszczowej, która następnie jest usuwana z organizmu człowieka. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie bardzo korzystnych efektów.

Wskazania do zabiegu

Lipoliza laserowa to zabieg, co do którego można wymienić pewne wskazania. Przede wszystkim takie działania bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku osób, które chcą wymodelować sylwetkę. Dodatkowo zazwyczaj posiadają one nadmiar tkanki tłuszczowej w różnych częściach ciała, który jest skutecznie neutralizowany podczas zabiegu. Oprócz tego zabieg polecany jest również kobietom po ciąży, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, a także mężczyznom, którzy zmagają się z takim problemem zdrowotnym, jak ginekomastia.

Ryzyko

Liposukcja to zabieg, który niestety wiąże się z pewnym ryzykiem. Ryzyko można określić jako stosunkowo wysokie, dlatego nie wszystkie osoby zdecydują się na przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu ze względów zdrowotnych. Podczas zabiegu może wystąpić wstrząs, który będzie groźny dla życia pacjenta. Dodatkowo mogą pojawić się również takie problemy zdrowotne, jak zatory tłuszczowe, które również są bardzo niebezpieczne dla pacjentów.

Przeciwwskazania

Istnieją również pewne przeciwwskazania co do wykonania zabiegu liposukcji. Najczęściej są one związane ze stanem zdrowia danego pacjenta oraz występowaniem u niego dość różnych schorzeń. Wśród nich można przede wszystkim wymienić problemy związane z układem sercowo-naczyniowym. Liposukcja jest również niepolecana podczas zmagania się z takim schorzeniem, jak cukrzyca, choroby nerek, a także zaburzenia w procesie krzepnięcia krwi. Warto na te problemy zdrowotne zwrócić szczególną uwagę podczas planowania zabiegu liposukcji.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.