Decyzja o wizycie u psychologa, przyczyny kryzysów i sukcesy

Decyzja o wizycie u psychologa, przyczyny kryzysów i sukcesy

Dzisiaj wizyta u psychologa czy psychiatry nie jest już niczym wstydliwym. Coraz więcej osób korzysta z porad takich specjalistów. Dorosła osoba zazwyczaj sama podejmuje decyzję o wizycie u specjalisty. Jeśli chodzi o dzieci, muszą zareagować rodzice albo opiekunowie.

Podjęcie decyzji o leczeniu

Podjęcie decyzji o wizycie u psychologa dziecięcego zazwyczaj jest poprzedzone próbą samodzielnego rozwiązania kłopotu. Jeżeli problem pojawił się w przedszkolu to zapewne najpierw przez kilka tygodni sprawie przyglądały się nauczycielki. Zapewne nie potrafiły one samodzielnie rozwiązać problemu i dziecko zostało skierowane do psychologa. To bardzo dobrze, że dziecko ma szansę na fachową diagnozę.

Decyzja o wizycie u psychologa dziecięcego albo psychiatry to bardzo dobry krok. Ekspert obiektywnie przyjrzy się dziecku i postawi diagnozę, a także zaproponuje terapię. W różnego rodzaju w zaburzeniach emocjonalnych i psychicznych u dzieci i młodzieży zazwyczaj działa się wielotorowo. Można zaproponować leki. To robi psychiatra. Psycholog jednak prowadzi dziecko przez pewien czas. Tak prowadzi rozmowę, aby dziecko otworzyło się. Rozmowa może bardzo mocno pomóc.

Skutki rozwodu

Psycholog dziecięcy na Śląsku bardzo często interweniuje w sytuacjach, kiedy rodzice dziecka podejmują decyzję o rozwodzie. Oczywiście czasami rozwód jest jedyną możliwą drogą. Wydarzyło się już zbyt wiele rzeczy aby to powstrzymać. Wtedy dziecko potrzebuje dużego wsparcia. Do psychologa powinni udać się przede wszystkim rodzice, aby na nowo poukładać sobie relacje z dzieckiem.

Zazwyczaj po rozwodzie jeden z rodziców będzie miał z dzieckiem większy kontakt, a drugi będzie odwiedzał je tylko okazjonalnie. Skończy się bowiem wspólne mieszkanie. W Polsce opieka naprzemienna nie jest zbyt popularnym modelem. Dziecko musi wiedzieć, że decyzja o rozstaniu rodziców nie ma nic wspólnego z zakończeniem miłości do niego. Miłość rodziców do dziecka wciąż trwa i nic się tutaj nie zmieniło.

Dobry ekspert

Wciąż wiele osób sceptycznie podchodzi do pomocy psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów. Oby każdy przekonał się, że taka pomoc jest naprawdę skuteczna. Oczywiście trzeba trafić na odpowiednią osobę.

Psycholog dziecięcy na Śląsku nieustannie aktualizuje swoją wiedzę. Stara się mieć do pacjenta jak najlepsze podejście. Zawsze szuka rozwiązań. Nigdy się nie poddaje. Wyprowadzenie pacjenta ze stanu kryzysu to największy sukces.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.