Depilacja pach – laser czy maszynka?

Depilacja pach – laser czy maszynka?

Depilacja pach zarówno kwestia higieny osobistej, jak i oczywiście estetycznego wyglądu. Włosy pod pachami sprawiają bowiem kilka istotnych problemów. Po pierwsze, przez nie bardziej się pocimy. Po drugie, niwelują one często działanie antyperspirantu. Dlatego depilacja pach to podstawa. Pytanie tylko, która z metod depilacji jest skuteczniejsza.

Depilacja maszynką

Chyba każda kobieta zgodzi się z tym, że depilacja pach maszynką to sposób najprostszy. Jednak choć to sposób prosty to ma jedną istotną wadę. Nie jest bowiem dość skuteczny. W tym przypadku efektem gładkiej skóry można cieszyć się przez nie więcej niż kilka dni.

Wielu osobom wydaje się, iż depilacja maszynką to sposób najtańszy. Nie do końca tak jest. Oczywiście nie jest to zabieg, za który należy zapłacić słoną sumę. Jednak depilacja maszynką wymaga częstej wymiany ostrzy. To w dłuższej perspektywie przekłada się już na spory wydatek.

Depilacja laserowa

Inny sposób depilacji pach to oczywiście popularna depilacja laserowa. Ma ona znaczącą zaletę w porównaniu do depilacji maszynką. Przede wszystkim już po kilku zabiegach można cieszyć się efektem gładkiej skóry przez bardzo długi okres czasu. Co więcej, przy tej metodzie depilacji nie ryzykuje się różnego rodzaju podrażnień skóry. Zabieg ten jest także całkowicie bezbolesny. Podczas jego wykonywania można poczuć jedynie lekki dyskomfort.

Oczywiście w przypadku depilacji laserem pamiętać należy o tym, że nie każdy może się takiemu zabiegowi poddać. Warto zatem zapoznać się z istniejącymi przeciwwskazaniami. Można je bez problemu odszukać w Internecie wpisując wyrażenie „depilacja laserowa Warszawa”. Jednym z takich przeciwwskazań jest opalenizna. Koniecznie pamiętać należy o tym, aby na kilka tygodni przed zabiegiem nie opalać się. Ani naturalnie, ani w solarium.

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu depilacji laserem należy się odpowiednio przygotować. Jedną z kluczowych kwestii jest to, że pacha musi być absolutnie czysta. Dlatego też przed depilacją nie można używać jakichkolwiek antyperspirantów oraz dezodorantów. To samo dotyczy czasu po zabiegu. Pacha potrzebuję trochę czasu.

To jaki rodzaj depilacji zostanie wybrany zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb. Dla jednej osoby dużo lepszym rozwiązaniem będzie depilacja maszynką ponieważ można ją wykonać samodzielnie bez konieczności wychodzenia do gabinetu kosmetycznego. Dla kogoś innego lepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserem, ponieważ jej skutek utrzymuje się przez bardzo długi czas. Gabinety wykonujące zabieg depilacji laserem odnaleźć można w sieci korzystając z frazy depilacja laserowa w Warszawie.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.