Jak podkreślić brwi? 4 kosmetyki, które Ci w tym pomogą!

Jak podkreślić brwi? 4 kosmetyki, które Ci w tym pomogą!

Brwi tworzą ramę dla twarzy. Nie każda kobieta posiada jednak wyraziste brwi. Wtedy w ich podkreśleniu mogą pomóc odpowiednie kosmetyki!

Zbyt jasne, za cienkie lub też za rzadkie – gdy brwi nie są zbyt dobrze zaznaczone, można nadać im pożądany wygląd dzięki odpowiednim kosmetykom kolorowym. Na co warto się zdecydować?

Prezentujemy 4 kosmetyki podkreślające brwi:
• kredka do brwi
• mascara – tusz do brwi
• pomada do brwi
• cień do brwi

1. Kredka do brwi

To jeden z najczęściej wybieranych kosmetyków przeznaczonych do podkreślenia brwi. Miękka kredka o kremowej konsystencji w kolorze jasnobrązowym lub ciemnobrązowym pozwoli na podkreślenie rysunku brwi i ich optyczne zagęszczenie. W zależności od ilości nałożonego kosmetyku kredka pozwala na uzyskanie naturalnego lub bardziej wyrazistego efektu.

W sprzedaży można znaleźć także kredki do brwi wyposażone w grzebyki, które służą do rozczesywania brwi i równomiernego rozprowadzania nałożonego na nie kosmetyku.

2. Mascara – tusz do brwi

Drugi kosmetyk, który powoli w nadaniu brwiom estetycznego wyglądu, to specjalna mascara, czyli tusz do brwi. W porównaniu z tuszem do rzęs ten przeznaczony do brwi ma mniejszą szczoteczkę i inną konsystencję usztywniającą włoski – w efekcie można łatwo nadać im pożądany kształt.

Tusz do brwi w odpowiednio dopasowanym kolorze lub tusz bezbarwny pozwala na naturalne podkreślenie rysunku brwi, dlatego polecany jest dla kobiet, które preferują delikatny makijaż.

3. Pomada do brwi

W sprzedaży znajdziemy także kosmetyk taki, jak pomada do brwi. To jedna z nowości na rynku, która doskonale nadaje się do podkreślenia rysunku brwi, a przy tym trwale ujarzmia je i pozwala na ich optyczne powiększenie.

Pomada do brwi to kosmetyk o woskowej konsystencji, który nakładany jest na brwi z użyciem pędzelka. Najczęściej pomady do brwi są mocno napigmentowane, dlatego też pozwalają na precyzyjne podkreślenie łuków brwiowych. Dodatkowo, woski i olejki znajdujące się w pomadzie mogą działać jak odżywka do brwi.

4. Cień do brwi

Brwi można podkreślić także z użyciem cienia, także tego przeznaczonego do malowania powiek. Do zaakcentowania brwi wybieramy wtedy kolor odpowiadający ich naturalnemu odcieniowi lub lekko ciemniejszy.

Cień najlepiej nakładać ściętym pędzelkiem. Pudrowa konsystencja cienia dobrze podkreśla rysunek brwi, wypełniając ewentualne braki we włoskach. Pamiętajmy jednak, że cień jest jednak bardziej podatny na rozmazywanie niż kosmetyki o woskowej czy płynnej konsystencji.

Pomady do brwi kupisz na Kosmetykizameryki.pl

Podziel się z innymi!

Comments are closed.