Jak wybrać perfumy dla kobiet?

Jak wybrać perfumy dla kobiet?

Już od października galerie handlowe (niektóre sklepy jeszcze wcześniej) przypominają nam, że święta tuż tuż. Jaki prezent wybrać dla mamy, babci czy też dorastającej siostrzenicy? Książka byłaby nawet niezła, gdyby nie to, że babcia ma już pokaźną biblioteczkę, a siostrzenica nie wyściubia nosa ze smartfona. Jest jednak rozwiązanie: perfumy!

Zapachowe różnice

Piękny, delikatny zapach to niemal symbol kobiecości. Kiedy spytano Marylin Monroe, w czym sypia w łóżku, wymieniła markę słynnych francuskich perfum! Wędrujemy więc do sklepu i okazuje się, że mamy zagwozdkę: w zgrabnych flakonach mienią się perfumy, wody toaletowe i wody perfumowane. Różni je natężenie substancji zapachowych, a tym samym trwałość. Zawartość olejków zapachowych w perfumach to 15-30%, w wodzie perfumowanej 8-15%, a wreszcie w wodzie toaletowej – 4-8%.

Zastanówmy się, gdzie będą używane nasze piękne zapachy. Mama jeździ do pracy tramwajem – lepiej więc, żeby woń jej perfum nie była zbyt intensywna. Siostrzenica rankiem biega w parku (przydałoby się więc coś ożywczego), a wieczorami chadza na kawę z narzeczonym (tu warto wybrać coś romantycznego). Z kolei babcia udziela się w parafialnym klubie seniora i absolutnie nie czuje się nobliwą matroną. Wybierając dla nich prezent, dobrze jest postawić na klasykę, a jednocześnie lekkość: zapachy marki azarro.

Błękity od Azzaro

Ich geneza sięga lat 70. ubiegłego wieku. Loris Azzaro, Włoch urodzony w Tunisie, a w Paryżu rozwijający markę odzieżową, wpadł na pomysł, by zaprojektować linię zapachową. Zachwycony widokami znad Morza Śródziemnego, w błękitnych flakonikach wymieszał ożywcze, lekkie aromaty, przypominające włoskie niebo, greckie plaże czy francuskie owoce. Choć dzisiaj perfumy Azarro mienią się nie tylko w błękitnych butelkach, panie nadal chętnie sięgają po aromaty limonki, granatów, róży, bergamotki czy drzewa sandałowego. Co więc zakupić?

Dla młodej duchem babci proponujemy wodę toaletową Twin for Women o delikatnym zapachu brzoskwiń, róży, migdałów, irysów i piżma. Na romantyczny wieczór dla siostrzenicy przyda się woda perfumowana Wanted Girl, która roztoczy wokół woń imbiru i karmelu. A co do tramwaju, do pracy albo na biegi w parku? Proponujemy wodę toaletową Duo Women o zapachu piżma, grapefruita, czerwonego jabłka i delikatnej orchidei. Same tylko nazwy aromatów marki Azzaro przywodzą na myśl słoneczne wakacje w ciepłych krajach!

Podziel się z innymi!

Comments are closed.