Jakie są najpopularniejsze rodzaje rurek do nurkowania?

Jakie są najpopularniejsze rodzaje rurek do nurkowania?

Oryginalna rurka do nurkowania jest jednym z najważniejszych osprzętów do nurkowania. W dużej mierze to właśnie dzięki rurce można swobodnie oddychać podczas podglądania podwodnego świata. Umiejętnie dobrana rurka znacząco zwiększa komfort i bezpieczeństwo pływania.

Jakie są najpopularniejsze rurki?

Najtańsze są proste rurki, które nie posiadają żadnych zaworów i dodatkowych udogodnień. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak klasyczne rurki, które posiadają zawory dolne i górne. Proste rurki do nurkowania są dość twarde i jednolite. Mowa tutaj oczywiście o modelach w kształcie litery J.

Droższe rurki posiadają nie tylko dodatkowe zawory, ale również sylikonowy przegub. Jeżeli chodzi o zawór górny to zabezpiecza on rurkę przed wlewaniem się wody do środka. Zwór dolny wykorzystywany jest z kolei do opróżniania rurki z wody. Ważną rolę odgrywa elastyczny przegub, który najczęściej wykonany jest z wysokiej jakości sylikonu. Pamiętać należy o tym, że to właśnie ten element znacząco ułatwia dopasowanie rurki do kształtu głowy.

Na co zwrócić uwagę?

Rurka do nurkowania powinna być idealnie dopasowana do kształtu głowy, a w szczególności do kształtu szczęki. Wybór ustnika jest tak naprawdę kwestią indywidualną, dlatego też warto przetestować rurkę przed zakupem.

Ogromną rolę odgrywają również opory oddechowe, które mogą występować nie tylko na zgięciu rurki. Jak wspomniano powyżej najwygodniejsze są rurki wykonane z elastycznego sylikonu. Godne uwagi są nowoczesne rurki z ruchomym i sylikonowym przegubem. Miękki i hipoalergiczny ustnik zapewnia wygodę użytkowania i perfekcyjne dopasowanie do kształtu szczęki.

Maski z rurką – czy warto?

Wielu producentów oferuje gotowe maski do nurkowania z rurką. Są to w chwili obecnej najprostsze modele dostępne na rynku dla amatorów. Jak sama nazwa wskazuje zestaw składa się z rurki i okularów. Aby wybrać porządną maskę należy zwrócić uwagę na komfort użytkowania oraz perfekcyjne dopasowanie.

Rurka do nurkowania oprócz ergonomicznego ustnika powinna posiadać również system do odprowadzania wody. Mowa tutaj oczywiście o systemie, który umożliwi wydmuchanie wody. Wygodne rurki znacząco poprawiają komfort podczas nurkowania, dlatego też warto skorzystać z ich olbrzymiego potencjału.

Rurki do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.