Kompresy niejałowe zastosowanie w gabinetach kosmetycznych

Kompresy niejałowe zastosowanie w gabinetach kosmetycznych

Kompresy niejałowe znajdują niezwykle szerokie zastosowanie w kosmetyce i gabinetach beauty, Są one stosowane do zabiegów w zakresie pielęgnacji skóry.

Usuwanie makijażu i nanoszenie składników odżywczych

Kompresy niejałowe są bardzo skutecznym narzędziem do delikatnego usuwania makijażu z twarzy. W czasie demakijażu kompres może być nasączony specjalnym płynem micelarnym lub innym preparatem do usuwania kosmetyków z twarzy i jednoczesnego, delikatnego oczyszczania skóry. Kompresy medyczne mogą mieć także zastosowanie przy dostarczaniu skórze składników aktywnych. Nasączane odpowiednimi płynami lub serum, które mają za zadanie nawilżać, odżywiać lub rozjaśniać skórę, kompresy pełnią funkcję wygodnych aplikatorów,

Odpoczynek dla skóry i redukcja opuchlizny

Kompresy niejałowe stosuje się także jako sposób na relaks i odprężenie dla skóry. Schłodzony kompres pozwala na odświeżenie i złagodzenie podrażnień skóry. Dzięki takim okładom możemy zredukować opuchlizny i obrzęków skóry. Stosuje się je także jako okłady wokół oczu lub na innych obszarach, które wymagają redukcji opuchnięcia. Po niektórych zabiegach kosmetycznych, takich jak mezoterapia igłowa czy mikrodermabrazja, wyjałowione kompresy znajdują zastosowanie do kojenia skóry i łagodzenia ewentualnych podrażnień. Podobnie w przypadku skóry podrażnionej w wyniku działania alergenów lub zaczerwienionej, kompresy niejałowe mogą stosuje się do zredukowania objawów.

Zastosowanie kompresów w podologii

W gabinetach pedologicznych, które zajmują zdrowiem naszych stóp, w czasie zabiegu montażu klamer ortonyksyjnych nie można obejść się bez kompresów. Z uwagi na fakt, że zabieg ten należy do inwazyjnych, ale delikatnych, gabinety podologiczne wybierają materiały opatrunkowe najwyższej jakości, dzięki czemu specjaliści mają pewność, że pacjenci będą zadowoleni z efektów zabiegu.

Kompres w każdej apteczce

W każdym miejscu, gdzie obsługuje się pacjenta lub klienta przy pomocy ostrych narzędzi, nożyczek czy igły, w miejscach takich jak salon kosmetyczny kosmetycznym, podolog czy nawet fryzjer, powinna znajdować się kompletnie wyposażona apteczka zaopatrzona w Kompresy niejałowe. Oprócz tego w każdym zakładzie pracy, zgodnie z przepisami oraz wymaganiami BHP, jak również w domu powinniśmy mieć zabezpieczone kompresy, na wypadek drobnego skaleczenia czy innego urazu.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.