Najczęstsze błędy w makijażu twarzy

Najczęstsze błędy w makijażu twarzy

Mogłoby się wydawać, że makijaż dzienny twarzy to nic skomplikowanego. Wystarczy pokryć skórę jakimś podkładem, wziąć do ręki pędzle do makijażu i namalować nimi coś na powiece, a następnie przeciągnąć rzęsy tuszem i już można ruszać do pracy. A tu jednak wielu kobietom zdarza się popełniać kilka niefajnych błędów. To przez nie makijaż sporo traci.

Błąd nr 1 – zbyt mocno wyrysowane brwi

Niby wszyscy już o tym mówią, ale jednak niektóre kobiety wciąż nie potrafią zrozumieć, że kruczoczarne brwi o grubości pięciu centymetrów po prostu nie wyglądają dobrze. Przytłaczają twarz i sprawiają, że makijaż staje się sztuczny. Łuki brwiowe należy więc wyłącznie delikatnie podkreślać.

Oczywiście dobrze wyregulowane brwi to podstawa, dlatego w pierwszej kolejności należy nadać im atrakcyjny kształt. Dopiero potem można zająć się ich malowaniem, starając się dorysowywać na nich naturalne włoski przy pomocy cienkiego pędzelka i pomady w kolorze brwi.

Błąd nr 2 – zły dobór pędzli do makijażu

Nawet najlepsze produkty kosmetyczne nie będą wyglądać dobrze na twarzy, jeżeli zostaną zaaplikowane przy pomocy niewłaściwych pędzli. Akurat w tym przypadku każda kobieta musi sama znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązania. Pędzli do makijażu na rynku jest całe mnóstwo, dlatego warto je po prostu przetestować i sprawdzić, z którymi z nich pracuje się najlepiej.

Oczywiście należy również kierować się tutaj przeznaczeniem konkretnych pędzli. Te stworzone do rysowania cienkich kresek raczej nie poradzą sobie z rozprowadzeniem cienia, podczas gdy wykorzystywane do blendowania kulki najprawdopodobniej nie namalują precyzyjnych pasków na powiece.

Błąd nr 3 – brak przygotowania

Brak przygotowania wiąże się tak naprawdę z kilkoma różnymi błędami. Jednym z nich są właśnie niewłaściwe pędzle do makijażu, a drugim – nakładanie preparatów na suchą lub co gorsza zanieczyszczoną skórę.

Zanim jakikolwiek produkt trafi na twarz, cerę należy dokładnie oczyścić, myjąc ją delikatnym żelem i spryskując tonikiem. W buzię trzeba też wmasować lekki krem nawilżający, by zaraz potem móc rozprowadzić na niej specjalistyczną bazę, która wyrówna koloryt i wygładzi nierówności. Dopiero na tak przygotowanej twarzy można wykonywać cały makijaż.

Pędzle do makijażu dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.