Puder ryżowy – czym różni się od zwykłego pudru?

Puder ryżowy – czym różni się od zwykłego pudru?

Puder to jeden z podstawowych kosmetyków dla każdej kobiety, a do jego funkcji należy przede wszystkim matowienie skóry. Puder może też być czymś o wiele więcej niż tylko środkiem matującym, a doskonałym tego przykładem jest puder ryżowy.

Czym jest puder z ryżu?

Produkt ten jest niczym innym, jak bardzo drobno zmielonymi ziarnami ryżu siewnego. Najwyższej jakości produkty nie zawierają syntetycznych dodatku i innych niepożądanych substancji. Brak więc w nim parabenów, talku, czy barwników. Kupując puder ryżowy, trzeba jednak dokładnie czytać etykietę, gdyż niektóre produkty tego typu zawierają wspomniane dodatki.

Jak działa puder z ryżu?

Puder ryżowy jest produktem naturalnym i hipoalergicznym. Docenią go więc wszystkie panie, które doznawały licznych podrażnień, pieczenia, świądu i wysypki po zastosowaniu zwykłych pudrów. Ponieważ ryż jest bardzo bogaty w wysoce aktywne biologicznie składniki, wykonany z niego puder nie tylko matuje skórę, ale też ją odżywia i chroni.

Zalety pudru ryżowego docenią też wszystkie panie zmagające się na co dzień ze zbyt obfitym wydzielaniem łoju i trądzikiem, gdyż produkt ten absorbuje sebum i wygładza skórę. Ponieważ jednak jej nie wysusza, docenią go też panie z suchą cerą.

Jak używać pudru ryżowego?

Pudru ryżowego używa się jako bazy pod makijaż, a może on też służyć jako jego wykończenie. Najlepiej nakładać go na skórę przy pomocy pędzla. Puder najczęściej jest sprzedawany w postaci sypkiej, rzadziej w sprasowanej.

W przypadku tej drugiej idealnie sprawdzi się też gąbka. Należy ją zanurzyć w wodzie i wycisnąć. Musi być ona wilgotna, ale nie mokra. Często popełnianym błędem jest w tym przypadku zanurzenie gąbki w pojemniczku, czego absolutnie nie wolno robić, gdyż w pudrze ryżowym szybko zaczną się rozwijać grzyby i całe opakowanie trzeba będzie wyrzucić.

Tak nałożony na gąbkę puder nakłada się z kolei na twarz przy pomocy szybkich dociśnięć, a tak nałożony może przetrwać na twarzy bardzo długi czas.

Chociaż kosmetyk ten to nowość na rynku polskim, jest na nim już wielu jego producentów. Spośród wielu produktów warto wybrać te, które są pozbawione dodatków syntetycznych, a jednocześnie wzbogacone są o dodatkowe naturalne składniki, chociaż wiele osób preferuje, gdy jedynym użytym surowcem jest sam ryż.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.