Skuteczne sposoby na poprawę owalu twarzy

Skuteczne sposoby na poprawę owalu twarzy

Ludzka skóra to złożony narząd, w którym każdego dnia zachodzi wiele skomplikowanych procesów – zachowanie jej młodego wyglądu wymaga regularnego stosowania odpowiednio dopasowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak prawidłowo zadbać o skórę?

Jednym z podstawowych elementów pielęgnacji skóry jest jej odpowiednie oczyszczanie. Dokładne usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń czy regularne złuszczanie martwego naskórka ma ogromny wpływ na przyswajanie składników aktywnych zawartych w produktach pielęgnacyjnych.

Kolejnym kluczowym elementem pielęgnacji skóry jest zastosowanie odpowiednio dobranego kremu. Warto pamiętać o tym, że krem powinien być dopasowany do stanu i potrzeb cery.

Wraz z upływem czasu może okazać się, że same kremy i delikatne zabiegi pielęgnacyjne nie wystarczają – zastosowanie bardziej inwazyjnych metod jest szczególnie rekomendowane przy dojrzałej, pozbawionej jędrności skórze, która potrzebuje czegoś więcej niż składniki aktywne zawarte w produktach do pielęgnacji.

Zmiana owalu twarzy – jak przywrócić jędrność i blask skóry?

Zmiana owalu twarzy to nieunikniony proces, na który wpływ ma przede wszystkim zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej. Dojrzała cera traci swą jędrność, co może przyczynić się między innymi do powstania drugiego podbródka czy opadania kącików ust. Bardzo często jedynym skutecznym sposobem, aby zapobiec tym niechcianym zmianom jest zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej.

Do jednej z często wybieranych metod należy zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego, który przyczynia się do natychmiastowej i trwałej poprawy napięcia skóry. Poprawa owalu twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego to zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę przy pomocy cienkiej igły dawki kwasu hialuronowego. Dużym plusem tej metody jest skuteczny i długo utrzymujący się efekt .

Dobrym sposobem na poprawę owalu twarzy jest również tak zwany wampirzy lifting, czyli poprawa owalu twarzy przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Pozyskane z krwi pacjenta osocze przyczynia się do pobudzenia komórek macierzystych oraz stymuluje produkcję kolagenu.

Laserowa korekcja owalu twarzy

Wiele osób decyduje się na poprawę owalu twarzy przy użyciu lasera. Zastosowanie lasera frakcyjnego to jedna ze skuteczniejszych metod, która w szybki i skuteczny sposób pomaga w pozbyciu się zmarszczek i poprawie owalu twarzy.

Osoby decydujące się na wykonanie zabiegu przy użyciu lasera, powinny pamiętać o tym, że poddana zabiegowi skóra będzie delikatnie zaczerwieniona, dodatkowo może wystąpić również lekkie pieczenie. Skóra poddana zabiegowi przy użyciu lasera powinna unikać ekspozycji słonecznej, dodatkowo należy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.