Uwodzicielski zapach

Uwodzicielski zapach

Dobrze dobrane perfumy są jak elegancki dodatek do ubrań. Wiele kobiet niestety wybiera perfumy niezgodne z ich potrzebami, często kierując się jedynie ceną. Warto jednak poświecić czas na doskonałe dopasowanie zapachu do osoby i sytuacji. Nie warto także kupować tanich zamienników danego zapachu – różnica jednego tonu w kompozycji wiele zmienia.

Damskie perfumy – kompozycja i dobór

Komponowanie perfum to praca bardzo dokładna i wymagająca ogromnej wiedzy. Łączenie ekstraktów by pachniały pięknie i nie przytłaczały zapachem to bardzo trudne zadanie. Najlepsze firmy produkujące perfumy poświęcają dużo czasu na stworzenie nowego zapachu. Perfumy damskie bruno banani lub innych renomowanych firm to nie tylko aromat ale także trwałość, Tańsze, często gorszej jakości rozwiązania mimo tej samej gamy zapachów szybko tracą na intensywności, a wręcz wietrzeją. Zdarza się, że kobiety aby otrzymać zapach muszą stosować perfumy nawet kilka razy dziennie.

Mimo że taki odpowiednik jest tańszy szybciej się zużywa. Lepiej zainwestować w mniejszą butelkę markowych perfum niż w ogromną odpowiednika – zużycie będzie prawdopodobnie trwało bardzo podobny czas. Perfumy damskie bruno banani to duży wybór kompozycji zapachowych, dlatego każda kobieta odnajdzie najlepszy dla siebie zapach. Wybierając najlepszą kompozycję warto pamiętać, żeby wąchać perfumy rozpylone na skórze lub na specjalnym testowym papierku.

Zapach na skórze może kształtować się zupełnie inaczej niż ten sam rozpylony w powietrzu. Warto pamiętać także, że receptory zapachu w nosie są w stanie wychwycić zbyt dużej liczby zapachów. Lepiej zapoznać się z dwoma lub trzema w czasie jednych poszukiwań. Jeśli poszukujemy intensywnie pomocne mogą być ziarna kawy wąchane pomiędzy perfumami. Pozwalają one na zapoznanie się z większą liczbą perfum.

Zapach na dzień i na wieczór

Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie zapachu na dzień oraz perfum, których używa się wieczorem. W ciągu dnia wystarczy woda toaletowa, najlepiej sprawdzają się tutaj lekkie, kwiatowe zapachy jedynie przełamane nutką korzenną czy cytrusową. Nie będą one obciążały stylizacji i zapewnią świeżość. Na wieczór, szczególnie do eleganckich stylizacji można używać perfum cięższych. Korzenne, orientalne połączenia, zdarza się, że z dodatkiem ekstraktów owocowych lub kwiatowych dają wrażenie elegancji oraz idealnie uzupełniają stylizacje. Warto samemu dobrać perfumy, nie zdawać się na prezenty i gust innych osób. To co odpowiada sprzedawcy w perfumerii nie zawsze sprawdzi się dla każdej kobiety.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.