Kiedy warto skorzystać z usług ortodonty dziecięcego?

Kiedy warto skorzystać z usług ortodonty dziecięcego?

Z każdym dzieckiem w ramach profilaktyki warto wybrać się do ortodonty. Wcale nie musi być ku temu widocznych wskazań, jednak lekarz powinien raz na jakiś czas zbadać stan uzębienia u dziecka. Warto wybrać dobrego specjalistę – ortodonta Poznań z całą pewnością sprawdzi, czy stan uzębienia dziecka jest prawidłowy i czy nie pojawiają się ewentualne wady zgryzu.

Kiedy po raz pierwszy odwiedzić ortodontę?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy dokładnie odwiedzić ortodontę. Przyjmuje się, że w przypadku braku niepokojących sygnałów, do specjalisty można udać się z dzieckiem w wieku około 7 lat. Jeśli jednak pojawiają się problemy ze zgryzem czy z wymową, może to być znacznie wcześniej. Ortodonta dziecięcy Poznań jako specjalista oceni stan uzębienia i jamy ustnej dziecka – dzięki temu będzie można uniknąć różnego rodzaju wad zgryzu, które mogą być problematyczne w przyszłości i powodują wiele komplikacji.

Co może powodować wady zgryzu u dziecka?

Ortodonta dziecięcy Poznań jest w stanie szybko zareagować, w przypadku zaobserwowania wad zgryzu. Tak naprawdę jest wiele czynników, które mogą doprowadzić do takiej sytuacji. Wymienia się wśród nich szkodliwe nawyki, między innymi ssanie kciuka czy przedłużające się ssanie smoczka, szczególnie jeśli jest on nieprawidłowo wyprofilowany. Wady zgryzu może również powodować obgryzanie przedmiotów. Czynnikiem sprzyjającym wadom tego typu jest również trudny poród, nieprawidłowe przystawianie dziecka do piersi czy nawet niewłaściwe układanie dziecka do snu. Ortodonta Poznań może odpowiednio wcześnie zauważyć ewentualne wady i pokierować rodziców w kwestii możliwych rozwiązań takiej sytuacji. Z pewnością wyda również zalecenia odnośnie profilaktyki.

W jaki sposób można leczyć wady zgryzu u dzieci?

Ortodoncja Poznań daje możliwość konsultacji ze specjalistami, dzięki czemu wady zgryzu można nie tylko wcześnie rozpoznać, ale także eliminować. Ortodonta dziecięcy Poznań może wprowadzić metody leczenia, które zależą od wieku dziecka oraz od stopnia zaawansowania wady. Można wśród nich wymienić między innymi szlifowanie zębów, leczenie aparatami czynnościowymi, ruchomymi lub stałymi. W razie konieczności, leczenie może obejmować nawet usunięcie poszczególnych zębów. Ortodoncja Poznań stawia sobie na celu wybór metod leczenia, które mają największą szansę powodzenia i jednocześnie są najmniej inwazyjne. Ważne jest jednak odpowiednio wczesne zauważenie wady i wdrożenie nowoczesnych metod leczenia – bez tego nie da się osiągnąć pełnego sukcesu.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.