Kupno czy adopcja psa, czyli co wybrać?

Kupno czy adopcja psa, czyli co wybrać?

Posiadanie psa to marzenie wielu z nas. Jednak musimy pamiętać, że zwierzę to nie zabawka. Decydując się na posiadanie psa, zobowiązujemy się na zapewnienie mu jak najlepszych warunków życia. Psy przywiązują się do ludzi, i będą domagać się wspólnego spędzania czasu np. na zabawie. Dlatego najpierw powinniśmy się zastanowić, czy na pewno jesteśmy w stanie poświęcić czas na spacery i zabawę z psem. Posiadanie psa wiąże się także z wydatkami na jego utrzymanie. Utrzymanie zdrowego psa nie kosztuje duże. Jednak najdroższe w utrzymaniu psa będą wizyty u weterynarza. Leczenie może kosztować nawet kilka tysięcy złotych w przypadku poważnych urazów.

Lepiej kupić czy adoptować psa?

Psa możemy kupić lub adoptować. W pierwszym przypadku powinniśmy wybrać szczeniaka z hodowli. Dzięki temu mamy pewność, że zwierzęta są trzymane w dobrych warunkach, co w przyszłości może zaowocować zdrowiem. W hodowli możemy znaleźć psy na sprzedaż dostępne od ręki. Możemy także zarezerwować szczeniaka z przyszłego miotu. W przypadku rzadkich ras musimy się liczyć z tym, że czas oczekiwania na psa to nawet pół roku. Kupno psa jest lepszym wyborem, jeśli zależy nam na konkretnej rasie. Zamiast kupować możemy także adoptować pieska. Jest to dobra opcja, kiedy zależy nam po prostu na posiadaniu zwierzaka, bez względu na jego wygląd. Adoptując psa dajemy mu nowy, kochający dom. którego wcześniej nie miał. Oferty adopcyjne znajdziemy na stronie internetowej schroniska.

Gdzie kupić psa?

Psa najlepiej kupić w zarejestrowanej hodowli. Nie powinna nas przerazić duża cena, która może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Jest to związane z tym, że psy w hodowlach są trzymane w dobrych warunkach. Ma to duży wpływ na prawidłowy rozwój szczeniaków, co może wpłynąć na to, że w przyszłości będą zdrowsze. Psy na sprzedaż znajdziemy na stronie internetowej hodowli, gdzie będziemy mogli wybrać jednego z dostępnych szczeniąt. Drugą opcją jest także zarezerwowanie szczeniaka z przyszłego miotu.

Na portalach ogłoszeniowych również znajdziemy wiele ofert sprzedażowych psów. Przeglądając oferty wiele z nich jest z pozoru darmowa. Sprzedaż psów przez niezarejestrowane hodowle jest nielegalna, dlatego wiele osób zamiast pisać w ogłoszeniu sprzedam psa, pisze oddam psa za darmo. Jest to nic innego jak chwyt marketingowy. Jeśli piesek nam się spodoba to pewnością skontaktujemy się ze sprzedawcą. Wtedy okaże się, że pies jest za darmo, ale musimy zwrócić koszty jego utrzymania. Uważajmy także przeglądając zbyt atrakcyjne ogłoszenia typu sprzedam psa rasowego. Cena za takiego psa może być kilka rasy niższa niż w zarejestrowanej hodowli. Jednak jest to pies w typie danej rasy, czyli wygląda podobnie, jednak różni się charakterem. Taki pies może także różnić się wielkością od rasowego psa. Dlatego lepiej kupować ze sprawdzonych źródeł.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.