Niezawodna optyka myśliwska zeiss – które parametry odgrywają kluczową rolę?

Niezawodna optyka myśliwska zeiss – które parametry odgrywają kluczową rolę?

Oryginalne lunety myśliwskie zeiss jak powszechnie wiadomo nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto dowiedzieć się na które elementy zwracać szczególną uwagę, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla początkujących myśliwych, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o optyce myśliwskiej zeiss.

Jaka odległość źrenicy wyjściowej?

Bardzo wielu początkujących myśliwych nie zwraca uwagi na odległość źrenicy wyjściowej, co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Mowa tutaj oczywiście o odstępie lunety myśliwskiej zeiss od oka. Parametr ten informuje nas, jak daleko od oka można trzymać lunetę od twarzy, aby nie stracić ważnych szczegółów. Jeżeli źle dobierze się odległość, to istnieje duże ryzyko, że podczas strzału zostaniemy nieumyślnie uderzeni w twarz. Zaleca się, aby odległość od źrenicy wynosiła około 80mm.

Specjalna powłoka antyodblaskowa

W Polsce warunki pogodowe pozostawiają bardzo wiele do życzenia, dlatego też przydać może się porządna powłoka antyodblaskowa na lunecie, dzięki której można zapobiec refleksowi światła. Obserwowanie terenu i szukanie zwierzyny pod światło nie należy do najprzyjemniejszych zadań, dlatego też dodatkowa powłoka na lunecie może naprawdę się przydać. Większość producentów korzysta z pomocy specjalnej warstwy dwutlenku węgla albo dwutlenku magnesu. Warto wspomnieć również i o tym, że powłoki antyodblaskowe zwiększają przepuszczalność światła, dlatego też obserwowany obraz jest zdecydowanie jaśniejszy.

Lunety myśliwskie zeiss wypełnione azotem

Niektóre lunety celownicze zeiss mogą zostać dodatkowo wypełnione suchym azotem. Dzięki temu typu rozwiązaniu ogranicza się parowanie sprzętu w środku. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że optyka myśliwska zeiss doskonale sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Doświadczony myśliwy może polować nawet w czasie dużej mgły.

Dobra siatka celownicza

Siatka celownicza to nic innego jak popularny krzyż, który zbudowany jest z belek, punktów i specjalnych siatek umieszczonych na lunecie myśliwskiej. Lunety celownicze zeiss z siatką celowniczą mają za zadanie ułatwić celowanie. Optyka myśliwska zeiss z siateczką jest najlepszym wyborem dla osób początkujących.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.