Bezpieczna szkolna wycieczka

Bezpieczna szkolna wycieczka

Wyjazdy na wycieczki są z pewnością jednymi z przyjemniejszych momentów życia szkolnego. Można odetchnąć od nauki stacjonarnej i zdobywać wiedzę w sposób aktywny. Wycieczki związane są z poznawaniem świata, specyficznym przedmiotem czy nawet z obejrzeniem edukacyjnego filmu w kinie. Ważnym elementem integracji uczniów jest również sam przejazd na miejsce docelowe.

Jakie środki transportu wybierają nauczyciele na wycieczki szkolne?

Poszukując środka lokomocji na przejazd na wycieczkę nauczyciele rozważają różne opcje. Część decyduje się na podróż pociągiem, o ile istnieje dobre połączenie z miejscem docelowym. Dla dzieci młodszych i przy mało licznej klasie rozwiązaniem jest poproszenie rodziców o samodzielne dowiezienie dzieci na miejsce. Najczęściej wybieraną opcją jest jednak Wynajem autokarów na wycieczki szkolne. Daje to dużą elastyczność nie tylko gdy chodzi o dojazd na miejsce, ale również o inne elementy podróży. W razie potrzeby można zatrzymać się lub dojechać do atrakcji turystycznej w bardziej dogodny sposób. Wynajem autokarów na wycieczki szkolne ma również inną zaletę – podróż jest bardziej komfortowa oraz dużo łatwiej zapanować nad gromadką dzieci lub młodzieży, gdy każde z nich ma swój fotel. Dzieci dobrze się bawią, a opiekunowie mogą w tym czasie odetchnąć.

Jak sprawdzić czy autokar jest bezpieczny?

Wielu opiekunów zastanawia się czy wynajem autokarów na wycieczki szkolne jest bezpieczny. Obawiają się przede wszystkim o stan techniczny pojazdu czy trzeźwość kierowcy. Renomowana firma powinna gwarantować brak uchybień. Jednak przed wyjazdem można umówić kontrolę policyjną. Funkcjonariusze nie tylko sprawdzą trzeźwość kierowcy, ale również stan techniczny pojazdu czy odczyty z tachografu. Dzięki temu ma się pewność, że kierowca będzie wypoczęty i gotowy do podróży. W przypadku pozytywnej kontroli można śmiało ruszać w drogę. Warto również zapamiętać firmę, z której wynajmuje się autokar – solidny przewoźnik sprawdzi się również w czasie kolejnych wycieczek szkolnych.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.