O wolframie słów kilka

O wolframie słów kilka

Niewiele osób wie, jak ważny jest recykling wielu przedmiotów. Ile wartościowych rzeczy można otrzymać poddając recyklingowi, na pozór zwyczajne artykuły. Mało ludzie wie także, że ponownemu przetworzeniu poddać można podstawowe metale, takie jak chociażby wolfram.

O wolframie słów kilka

Wolfram należy do pierwiastków przejściowych układu okresowego. W swojej naturalnej postaci przyjmuje srebrzystoszare zabarwienie, jednak przez częste zanieczyszczenie domieszkami węgla najczęściej spotykana jest barwa szara. Wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu, poczynając od branży motoryzacyjnej przez zbrojeniową. Najczęściej pozyskiwany jest z recyklingu z przedmiotów takich jak żarówki, lampy rentgenowski, czy łożysk. Ponieważ wszystkie te produkty łatwo poddać można recyklingowi, bardzo modne stało się odzyskiwanie wolframu.

Sprzedaż i pozyskiwanie wolframu

Naturalne pozyskiwanie wolframu ze środowiska generuje wiele zanieczyszczeń, dlatego proces ten nie jest zbyt popularny. Z tego względu dużą popularnością cieszy się pozyskiwanie tego pierwiastka z recyklingu. Przedmioty zawierające wolfram oddawać można na złomowiska. Tam poddaje się go wycenie. Ludzie pozbywają się zbędnego złomu, a złomiarze pozyskać mogą drogocenny metal.

Wolfram cena i skup

Na skupie metali ceny mogą się znacznie różnić. Wartość takiego pierwiastka zależy bowiem od cen rynkowych. Aktualnie cena czystego wolframu oscyluje w granicach 30-32 USD/kg. Przeliczając to na polską walutę cena wolframu waha się od 11 zł/kg do nawet 85 zł/kg. Pod uwagę bierze się jakość i stan złomu, z którego pozyskany ma być wolfram, a także ilość tego surowca. Najtańsze są zazwyczaj druciki, bądź wiórki. Dużo więcej pieniędzy otrzymać można za blachy, wałki, czy pręty. Z pewnością w okolicy znajduje się jakiekolwiek złomowisko, jeśli jednak nie ma takiego miejsca, to w Internecie bez problemu znaleźć można firmy, które zajmują się skupem przedmiotów zawierających wolfram.

Chcąc wyrzucić niepotrzebny złom warto zastanowić się nad oddaniem go na złomowisko. Pozwoli to nie tylko poddać recyklingowi wartościowe materiały, ale także zarobić na takowej sytuacji. I choć może nie są to wielkie pieniądze, jednak troska o planetę jest bezcenna. Jeśli zobaczymy gdzieś szyld Wolfram cena za kilogram i skup, może warto skorzystać.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.