Dlaczego praca home office jest po prostu… świetna?

Dlaczego praca home office jest po prostu… świetna?

Nie wszyscy cenią sobie pracę zdalną. Mimo to, są i takie osoby, dla których jest to najlepsze rozwiązanie. Co zatem jest w niej takiego niesamowitego? Czy taka forma pracy może przedkładać się na realną satysfakcję, a jeśli tak, to dlaczego? Na te pytania odpowie poniższy wpis.

Wolność to podstawa

Praca home office daje wolność, gdyż pracownik może ją (przynajmniej w teorii) wykonywać w dowolnym momencie. Oczywiście są i takie prace, które trzeba wykonywać w ściśle określonej porze dnia. Dlatego częstym powodem nieporozumień dotyczących pracy zdalnej, jest brak pełnej świadomości co do czasu jej wykonywania. Na szczęście są i takie prace, które – faktycznie – można wykonywać o każdej porze dnia i… nocy.

Z takich „uprawnień” mogą cieszyć się np. te osoby, które pracują jako freelancerzy lub też prowadzą własną działalność. Nie jest bowiem tajemnicą, że przedsiębiorcy pracujący zdalnie na własne konto, są tak naprawdę jedynymi panami swego losu. I to od nich zależy, czy na swej pracy dorobią się oni poważnych pieniędzy, czy też ograniczą się do tzw. „krajowej podstawy”.

Jem, piję, wypoczywam i jestem w pracy

Nic tak nie satysfakcjonuje, jak możliwość wykonywania pracy w idealnych warunkach bytowych. Jeśli ktoś lubi pisać teksty i zarabia z tego tytułu pewne pieniądze, to może przecież napisać kolejny tekst po powrocie z… plaży lub górskiej wędrówki. Tutaj najważniejszą kwestią pozostaje jedynie to, aby wszystkie zlecenia były realizowane w terminie.

Należy też pamiętać, że owe „warunki bytowe”, mają też (przynajmniej u większości osób) istotny wpływ na poziom realizowanej pracy! Praca realizowana równolegle do wypoczynku daje olbrzymią satysfakcję i jest też wykonywana efektywniej. Jeśli więc ktoś lubi pisać, to jego teksty z pewnością będą stać na wyższym poziomie, jeśli będą realizowane w trakcie letniego wypoczynku.

Brak pracy stacjonarnej, brak stresu

W pracy stacjonarnej zawsze znajdzie się ktoś, kto jest szczególnie denerwujący. W przypadku pracy zdalnej takie osoby również mogą wejść w skład danego zespołu, ale – co oczywiste – nie ma się z nimi kontaktu. Taka sytuacja z pewnością ucieszy te osoby, które nie chcą popadać w kolejne konflikty. Co więcej, nie generuje ona dodatkowego stresu.

Podsumowując, praca home office ma wiele zalet, choć – co trzeba przyznać – wszystko zależy od tego, na czym ona polega. Często bowiem zdarza się, że wiele osób po prostu nie wie tak naprawdę czym jest ta praca i nie zna panujących w niej reguł. Niemniej, są one jak najbardziej do zaakceptowania.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.