Modele kabin prysznicowych

Modele kabin prysznicowych

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej w dzisiejszych czasach jest bardzo utrudniony. Dlaczego? Otóż dlatego, bo jest ich na rynku bardzo wiele. Jedne kuszą niską ceną, inne funkcjonalnością a jeszcze inne fikuśnym kształtem, czy kolorem. W marketach budowanych jest ich dostępna cała masa przeróżnych modeli. Od nadmiaru modeli, wzorów i kolorów, aż głowa może rozboleć. Jakie zatem klient na rynku ma opcje?

Rodzaje kabin prysznicowych z uwagi na ich kształt

Kabiny prysznicowe można sklasyfikować z uwagi na ich kształt. Na rynku mamy dostępne kabiny prysznicowe o standardowych kształtach: kwadratowe, prostokątne lub półokrągłe. W marketach budowlanych, zwłaszcza tych z sanitariatami bardziej ekskluzywnymi, niebanalnymi, można zakupić bardziej fikuśne kabiny, takie jak: Kabiny prysznicowe pięciokątne lub asymetryczne. Należy pamiętać, że kabiny o niestandardowych kształtach są nie tylko ładne i niepowtarzalne, ale także bardzo funkcjonalne. Pasują do małych i dużych pomieszczeń. Dzięki niestandardowemu kształtowi zmieszczą się w każdej łazience.

Rodzaje kabin prysznicowych z uwagi wysokość brodzika

Wysokość brodzika jest istotnym kryterium przy wyborze kabiny. NA rynku dostępne są kabiny z niskim lub wysokim brodzikiem. Te z niskim brodzikiem są szczególnie polecane dla osób starszych bądź schorowanych ludzi, gdyż nie ma konieczności podnoszenia za wysoko nóg by wejść i wyjść z kabiny. Kabina z wysokim brodzikiem to rozwiązanie idealne dla rodzin z dziećmi, w przypadku kiedy na standardową wannę nie możemy sobie pozwolić z powodu na przykład braku miejsca. Wysoki brodzik ma co najmniej 35 centymetrów wysokości, dzięki takiej wysokości można bez problemu wykąpać dziecko na siedząco. Do wysokiego brodzika można nalać wody i zamknąć odpływ, uzyskując miniwannę do moczenia nóg bądź kąpania młodszych dzieci. Poza niskim i wysokim brodzikiem, są także zestawy odpływowe. Nie mamy wówczas brodzika. W takim rozwiązaniu woda spływa bezpośrednio do odpływu liniowego umieszczonego w płytkach.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.