Domeny Google – podstawowe informacje

Domeny Google – podstawowe informacje

Na rynku obecnie jest naprawdę wiele przeróżnych firm sprzedających nam domeny pod nasze sklepy internetowe. Niemniej jednak prawdziwą nowością na rynku, funkcjonującą zaledwie od kilku lat są domeny Google. Co o nich warto wiedzieć?

Początki domeny Google

Skąd w ogóle wziął się pomysł, aby jako Google sprzedawać także domeny? Otóż okazało się, że ponad pięćdziesiąt procent mniejszych firm praktycznie w ogóle nie istnieje w sieci. Google zatem zauważyło dość sporą grupę, która mogłaby zainteresować się domenami.

Na początek temu pomysłowi towarzyszyły pewne kontrowersje. Czy bowiem wartość domeny Google nie będzie wielokrotnie większa przez to,że pozycjonowanie domeny będzie proste, a jej własna wyszukiwarka będzie z marszu pokazywała wyżej domeny Google? Tak się jednak nie stało, niemniej jednak wśród odpowiedzi na pytanie, jakie domeny kupować, Google zajmuje całkiem wysokie miejsce.

Wartość domeny Google

No właśnie nadszedł teraz czas na przedstawienie najważniejszych zalet domeny Google. Na pewno zastanawiając się, jakie domeny kupować, często myślimy o idealnym adresie i końcówce strony internetowej. Tu warto zaznaczyć że Google posiada naprawdę wiele różnych możliwości. Znajdziemy konwencjonalne rozwiązania jak np. .org oraz dość ciekawe jak .bike mające przyciągnąć miłośników rowerów.

To, co decyduje jeszcze o dość wysokiej wartości domeny Google to fakt, że istnieje tu możliwość stworzenia aż 100 aliasów e-mail, oraz do 100 subdomen. Ponadto Google wyróżniają szybkie serwery oraz możliwość integracji z wieloma produktami jak Shopify itp. Zakup takie domeny Google jest także dość prosty. Warto jednak mieć na uwadze, że obecnie jest to usługa delikatnie droższa niż w innych firmach.

Domeny Google – tworzenie witryny

Na sam koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że samo zakupienie domeny to dopiero pierwszy krok. Dalej bowiem trzeba zadbać o hosting oraz stworzenie witryny pod kątem wizualnym. Tu Google zdecydowanie dba o przeróżne możliwości, podpisując umowy z firmami, które szybko i sprawnie pomogą nam z realizacją takich zadań.

Osobną kwestią jest jeszcze pozycjonowanie domeny Google. Sam fakt bowiem, że jest to domena Google nie zapewnia jej pierwszego miejsca w wynikach wyszukiwania – o to trzeba samodzielnie zadbać, realizując konkretne działania SEO itp. Bez dobrego pozycjonowania nasza witryna nie zaistnieje w sieci – a co za tym idzie, jest w zasadzie bezużyteczna.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.