Druk sublimacyjny bez tajemnic

Druk sublimacyjny bez tajemnic

Zarówno osoby związane z branżą reklamową, jak i te, którym obcy nie jest świat sportu, często są na bieżąco z nowościami w branży poligraficznej. Osoby te analizują różne techniki drukowania, często znają się przy tym na ich zaletach i wadach wcale nie gorzej niż sami drukarze. Już od dłuższego czasu interesują się także drukiem sublimacyjnym.

Sublimacja – oryginalna technika drukowania

O nadrukach sublimacyjnych mówi się coraz częściej jako o tych, które są nie tylko trwałe, ale również stosunkowo tanie i ekologiczne. Interesują się nimi największe firmy odpowiedzialne za produkcję gadżetów reklamowych, a i klienci indywidualni często proszą o wycenę kosztów przygotowania konkretnego druku sublimacyjnego na tkaninach. Sama technika wykorzystuje zjawisko znane każdemu chemikowi pozwalające na bezpośrednie przejście ze stanu stałego w stan gazowy. Sublimacja pomija stan ciekły i właśnie to zapewnia nadrukom wysoką jakość, czytelność i dokładność, z których są znane. Druk sublimacyjny sprawia, że wzór pojawia się niejako wewnątrz zadrukowanej tkaniny. Nie jest wyczuwalny w dotyku, a przy tym nie zmienia jej struktury. Decydując się na druk sublimacyjny na tkaninach wysokiej jakości nie trzeba więc martwić się o to, że w pewnym momencie przestaną one przepuszczać powietrze i zaczną zatrzymywać wilgoć.

Największe zalety nadruków sublimacyjnych

Nadruki sublimacyjne są chwalone przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje je wysoka jakość i trwałość. I choć może się wydawać, że każda technika drukarska powinna gwarantować identyczny efekt, nie jest to wcale tak oczywiste. W wielu przypadkach obserwujemy zjawisko rozmycia, odkształcenia oraz utraty kolorów nadruku. Druk sublimacyjny na tkaninach po wielu praniach wygląda jednak dokładnie tak, jak wtedy, gdy gotowy produkt trafił do docelowego odbiorcy.Mówiąc o zaletach, jakie posiada druk sublimacyjny nie można zapomnieć także o tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniem przyjaznym środowisku naturalnemu. Nadruki sublimacyjne powstają z wykorzystaniem barwników produkowanych nie na bazie rozpuszczalnika, ale wody. Są więc bezpieczne także dla przyszłych użytkowników nawet, jeśli zmagają się oni z silnymi alergiami skórnymi. Plusem druków sublimacyjnych okazuje się być także ich przystępność cenowa.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.